Latvijā oktobrī bijusi zemāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina piektdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Gada inflācija oktobrī bijusi 2,3%. Augstākā inflācija pagājušajā mēnesī reģistrēta Ungārijā (9,6%), Čehijā (9,5%), Rumānijā (8,3%), Slovākijā (7,8%) un Horvātijā (6,7%). Lietuvā gada inflācija bijusi 3,1%, bet Igaunijā tā veidojusi 5%
Zemāka gada inflācija nekā Latvijā oktobrī bijusi Itālijā (1,8%) un Luksemburgā (2,1%).
Tikmēr gada deflācija fiksēta Dānijā (-0,4%), Nīderlandē (-1%) un Beļģijā (-1,7%).
ES vidēji gada inflācija oktobrī bijusi 3,6%, bet eirozonā tā veidojusi 2,9%.
Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - septembri - patēriņa cenas oktobrī gan ES, gan eirozonā palielinājušās par 0,1%.
Latvijā salīdzinājumā ar septembri patēriņa cenas oktobrī sarukušas par 0,4%. Lielākā mēneša inflācija bijusi Nīderlandē un Rumānijā (abās valstīs +0,6%), bet lielākā mēneša deflācija reģistrēta Maltā (-1,4%). Lietuvā patēriņa cenas mēneša griezumā palielinājušās par 0,3%, bet Igaunijā tās sarukušas par 0,5%.
"Eurostat" inflāciju aprēķina atbilstoši ES saskaņotajam patēriņa preču indeksam (HICP).