Mārtiņš Bondars: Kamēr dzīvojam valstī, kur tūkstošiem cilvēku skaita centus - šādu lēmumu nevar pieņemt

© Ekrānšāviņš

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA) atbalsta Latvijas Bankas ieceri no fiziskās aprites izņemt viena un divu centu monētas.

To paredz Latvijas Banka izstrādātais Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projekts, par kura izpildes praktisko pusi pašlaik notiek sarunas ar FM un VID.

Par šo tēmu notika disusija raidījumā preses klubs: Mārtiņš Bondars, Ekonomistu apvienības valdes loceklis, "Latvijas attīstībai" biedrs uzskata: "Kamēr dzīvojam valstī, kur tūkstošiem, es teiktu - simt tukstoši cilvēku skaita ikdienā centus - šādu lēmumu nevar pieņemt. Šie cilvēki dzīvo reālā nabadzībā un viņiem tas cents vai divi centi ir svarīgi. Un tas, ka cenas pieaugs [izņemot no aprites viena un divu centu monētas], tas ir skaidrs."

Ekonomika

Veselības ministrija (VM) noraidījusi farmācijas nozares sabiedrisko organizāciju piedāvāto vienošanos par plānotās zāļu cenu reformas apturēšanu un turpmāku izstrādi kopā ar nozari, kā ietvaros tiktu novērsti zāļu pieejamības riski pacientiem. Tā vietā ministrija turpina virzīt reformu, kas paredz aptieku skaita un zāļu pieejamības samazināšanos iedzīvotājiem.

Svarīgākais