Svētdiena, 1.oktobris

redeem Lāsma, Zanda, Zandis

arrow_right_alt Ekonomika \ Latvijā

SEB banka aicina iedzīvotājus izmantot pozitīvo likmju periodu

© Kaspars Krafts/F64

"SEB banka" no trešdienas, 20.septembra, privātpersonām un juridiskajām personām palielinās termiņnoguldījumu procentu likmes, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Jau astoto reizi ceļot likmes, banka aicina iedzīvotājus izmantot pozitīvo likmju periodu un aktīvāk izmantot dažādas noguldīšanas iespējas.

Sākot ar šī gada 20.septembri, 3 mēnešu termiņnoguldījuma procentu likme būs 3% (iepriekš 2,75%), 6 mēnešu likme - 3,25% (iepriekš 3%), 12 mēnešu likme - 3,9% (iepriekš 3,8%), bet 24 mēnešu - 3% (iepriekš 2,85%), 36 mēnešu likmes - 2,85%. Jaunās likmes attiecas gan uz privātpersonām, gan uz uzņēmumiem.

Vienlaikus procentu likme par noguldījumu krājkontā ir 2,15% gadā.

Bankas valdes loceklis Arnis Škapars atzīmē, ka kopš gada sākuma interese par noguldījumiem augusi gan privātpersonu, gan uzņēmumu segmentā. Tomēr joprojām lielāko daļu no brīvajiem līdzekļiem klienti turpina turēt parastajos norēķinu kontos. Šobrīd iedzīvotāji termiņnoguldījumos un krājkontos noguldījuši apmēram 27% no brīvajiem naudas līdzekļiem.

Tāpat bankā norāda, ka kopš gada sākuma uzņēmumu noguldījumu apmērs "SEB bankā" ir pieaudzis 2,2 reizes, augusta beigās sasniedzot vairāk nekā 240 miljonus eiro, kamēr privātpersonu noguldījumu apmērs ir palielinājies par 40%, sasniedzot 618 miljonus. Apmēram 70% no ieguldītājiem izvēlas viena gada termiņnoguldījumu.

Jau vēstīts, ka 2023.gada novembrī "SEB banka" sāks maksāt procentus arī par naudu, kas glabājas privātpersonu norēķinu kontos. Procentu likme būs 0,4% gadā, un tos maksās par kontu atlikumiem līdz 5000 eiro.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.