Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Ekonomika \ Latvijā

Drīzumā būs pieejama 2 eiro piemiņas monēta "Saulespuķe Ukrainai"

© Publicitātes foto

Otrdien, 30. maijā, Latvijas Banka izlaidīs īpašu 2 eiro piemiņas monētu, kas veltīta Ukrainas saulespuķēm – miera un brīvības simbolam. Šīs 2 eiro piemiņas monētas turpina tautā iemīļoto īpaša dizaina vienlatnieku tradīciju pēc eiro ieviešanas, vēsta Latvijas Banka.

Monēta "Saulespuķe Ukrainai", tāpat kā iepriekš izlaistā kolekcijas monēta "Ukrainas brīvībai", ir veltījums Ukrainas cīņai par brīvību - gūtie ienākumi no abām monētām tiks ziedoti Ukrainai.

Monētas "Saulespuķe Ukrainai" tirāža apgrozības kvalitātē jeb tīstokļos ir 400 000 eksemplāru, savukārt Brilliant Uncirculated kvalitātē suvenīriesaiņojumā -15 000 eksemplāru. Cena monētai suvenīriesaiņojumā ir 15.00 eiro - gūtie ienākumi no katras pārdotās suvenīrkartītes tiks ziedoti Ukrainai.

Lai monētas savā īpašumā varētu iegūt iespējami plašāks interesentu loks, noteikts iegādes limits vienai personai - 7 suvenīriesaiņojumi un 1 tīstoklis.

2 eiro piemiņas monētas būs pieejamas iegādei suvenīriesaiņojumos un apgrozības monētu tīstokļos (vienā tīstoklī - 25 monētas) tikai tīmekļvietnē e-monetas.lv no 30. maija plkst. 12.00. Veikto pirkumu saņemšana būs iespējama ar pasta starpniecību (monētu tīstokļi pieejami saņemšanai tikai Latvijas teritorijā) vai klātienē Latvijas Bankas Latvijas Bankas jaunajās kasēs Rīgā, Bezdelīgu ielā 3.

Lai nodrošinātu vienmērīgu klientu plūsmu, pasūtījumu saņemšanai Latvijas Bankas kasēs tiks piemērots izlīdzinātais grafiks - pasūtījuma apstiprinājumā klients tiks informēts par datumu, sākot ar kuru varēs saņemt pasūtījumu kasēs. Pasūtījuma saņemšana būs iespējama 20 darbadienu laikā, sākot ar pasūtījuma apstiprinājumā norādīto datumu. Sākotnējā pasūtījuma izņemšanas datuma maiņa nebūs iespējama.