Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_right_alt Ekonomika \ Latvijā

Pēc 17 mēnešu darba ir izstrādāts rīcības plāns, lai atbalstītu inflācijas skarto sabiedrības daļu

© Oksana Džadana/ F64

Pēc 17 mēnešu darba ir izstrādāts rīcības plāns, lai atbalstītu inflācijas skarto sabiedrības daļu, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Projektu, kuru finansē Eiropas Savienība (ES) ar Tehniskā atbalsta instrumenta starpniecību, mērķis ir atbalstīt Latvijas sabiedrības finansiālo labklājību pašreizējā inflācijas spiediena apstākļos. Projekta rezultāti un ieteikumi ir iesniegti TM.

Projekts parādīja, ka liels skaits cilvēku, jo īpaši patērētāju grupā, ir meklējuši informāciju par finansiālo grūtību pārvaldību, bet informētība par iespējām, kas pieejamas, lai risinātu finansiālas grūtības, ir zema.

Projekta galvenais rezultāts ir TM sniegtie ieteikumi turpmākai rīcībai, lai palīdzētu privātpersonām un uzņēmumiem, kas meklē informāciju par finansiālām grūtībām.

Tie ietver inovatīvu "ceļa kartes" prototipu turpmākai izmantošanai lietotājam draudzīgā tīmekļa vietnē, kas novirzīs uz labākajām iespējām un informāciju, kas pieejama finansiālo grūtību pārvaldībai. Kad tas būs īstenots, tas ievērojami atvieglos informācijas iegūšanu par to, kā rīkoties, kad patērētāji un uzņēmumi nonākuši finansiālās grūtībās.

Projektā tika sniegti arī pieci būtiski ieteikumi, kā uzlabot saziņu ar uzņēmumiem un patērētājiem, ņemot vērā divas cieši saistītas tēmas - finanšu pratība un agrīnā brīdināšana.

Secināts, ka ir svarīga sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, lai koordinēti īstenotu aktivitātes, kā arī atbilstoši mērķauditorijai izstrādāt lietotājam draudzīgāku saturu.

Tāpat nepieciešams izmantot gan digitālos, gan tradicionālos informācijas kanālus, bet pašvaldībās, kā arī tādās iestādēs kā Valsts probācijas dienests un Ieslodzījuma vietu pārvalde īstenojami projekti, lai palīdzētu saviem klientiem saprast, kā tikt galā ar finansiālajām grūtībām.

Secināts, ka ir nepieciešama arī izpratnes veicināšanas un informēšanas kampaņas realizēšana.

Projekts ir daļa no jaunas ES pieejas, kuras mērķis ir mudināt uzņēmumus savlaicīgi rīkoties, lai pārvarētu jebkādas finansiālas grūtības un uzlabotu savas izredzes uz sekmīgu attīstību. Tā pamatā ir TM nesen veiktā analīze par parāda pārstrukturēšanu Latvijā ar Reformu ģenerāldirektorātu un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas atbalstu un ministrijas 2022.gadā ieviestā reforma, lai visneaizsargātākajiem patērētājiem nodrošinātu parāda dzēšanas procedūru.