Nākamgad iedzīvotājiem kļūs dārgāka arī maksātnespējas procesa pieteikšana

© Vladislavs Proškins/F64

Tā kā no janvāra minimālā mēnešalga būs 620 eiro pašreizējo 500 eiro vietā, arī maksātnespējas pieteicējiem šis process kļūs dārgāks. Tāpat pieaugs ikmēneša maksājums arī uzturlīdzekļu maksātājiem, vēsta Latvijas radio. 

Par bērniem līdz septiņiem gadiem būs jāmaksā 155 eiro mēnesī un par bērniem pēc septiņu gadu vecuma - 186 eiro mēnesī, Latvijas radio skaidroja Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas juriskonsulte Sintija Lavska.

Maksātnespējas kontroles dienests savukārt vērsa uzmanību, ka maksātnespējas process iedzīvotājiem varētu kļūt grūtāk pieejams. Lai pieteiktu maksātnespēju, jāveic depozītiemaksa divu minimālo mēnešalgu apmērā. Līdz ar to līdzšinējo 1000 eiro vietā pieteikuma iesniedzējam būs jārēķinās ar 1240 eiro.

Portāls NRA jau rakstīja, ka valdība 13. decembrī atbalstīja grozījumus Darba likumā, kas nosaka minimālās algas palielināšanu no 500 līdz 620 eiro no nākamā gada 1.janvāra. Tāpat grozījumi nosaka minimālo algu palielināt līdz 700 eiro no 2024.gada 1.janvāra.

Ekonomika

Gandrīz trešdaļa jeb 31 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka nejūtas droši, piedaloties ceļu satiksmē. Savukārt katrs desmitais vismaz reizi mēnesī nonāk bīstamā situācijā uz ceļa, secināts apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma Balcia veiktajā aptaujā.

Svarīgākais