Pēc 3 gadiem Latvijā varētu sākt ražot mikročipus

© Ekrānuzņēmums

Plāns ir sākt tehnoloģiju pētniecību, projektēšanu un mikročipu jeb integrālo shēmu ražošanu. Nonākšana pie pirmajiem nopietnajiem produktiem varētu prasīt līdz 10 gadiem. Šobrīd redzams, ka vajadzība pēc šīm tehnoloģijām ir un pieprasījums tikai augs, LTV raidījumā "Panorāma" atzina SIA "Latvijas Mobilais telefons" prezidents Juris Binde.

Rīgas Tehniskās universitātes attīstības prorektors Artūrs Zeps raidījumā norādīja, ka šobrīd nav nepieciešams ieguldīt miljonus eiro, lai to panāktu. "Mums drīzāk ir nepieciešams pateikt, ka tā ir prioritāte, saprast, ka mums ir jāmudina arvien vairāk jauniešu iesaistīties. Speciālistu sagatavošana nav viena vai divu gadu jautājums. Iespējams, pat rūpnīcu var uzcelt ātrāk, nekā sagatavot speciālistus. Tāpēc šobrīd tiešām es teiktu, ka vieni no pirmajiem soļiem varētu būtu mūsu pusē," sacīja Zeps.

Ekonomika

Turpinot darbību dažādos biznesa virzienos un tehnoloģiju inovācijās, kā arī saglabājot daudznozaru uzņēmuma asi un apgūstot eksporta tirgu, Latvijas vadošais telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums LMT ar esošo klientu portfeli jau tuvākajos 6 - 7 gados varētu sasniegt 500 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu. Tiesa, šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt, informē LMT.

Svarīgākais