LTV: Latvijā pārtika dārgāka nekā veikalos Lielbritānijā

© Arnis Kluinis

Veicot cenu pētījumu pārtikas lielveikalos Latvijā un Lielbritānijā, LTV Ziņu dienests secināja, ka vairums Latvijā aplūkoto pārtikas produktu ir dārgāki nekā veikalos Lielbritānijā.

Pārtikas uzņēmumu federācija kā pārtikas cenu veidojošajos faktorus LTV Ziņu dienestam minēja arī veikalu piecenojumu un PVN, kas mūsu pārtikas cenas uz vairāku valstu fona pašlaik padara mazāk pievilcīgas.

Portāls NRA jau rakstīja, ka par nepieciešamību samazināt PVN pārtikai ir iestājušies gan veikalnieki, gan pircēji, gan arī daļa politiķu, bet dzirdīgas ausis šis priekšlikums nav radis.

Tiesa, augusta vidū koalīcija vērtējusi priekšlikumus esošajos apstākļos mazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai un akcīzes nodokli degvielai, tomēr par to vienošanās tā arī netika gūta.

Ekonomika

Lai mazinātu birokrātisko slogu un paātrinātu Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi, Finanšu ministrija kopā ar sadarbības iestādēm izstrādājusi rīcības plānu, kas paredz būtiskas izmaiņas projektu atlasē, uzraudzībā un iepirkumu procesā. Kā intervijā aģentūrai LETA norāda Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks ES fondu jautājumos Armands Eberhards un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) direktore Anita Krūmiņa, mērķis ir pāreja uz vienkāršāku, saprotamāku un uzticībā balstītu sistēmu, kurā uzsvars tiek likts uz atbalsta sniegšanu, nevis pārmērīgu kontroli.

Svarīgākais