Kompensāciju par malku, granulām vai briketēm varēs saņemt arī bez čeka uzrādīšanas

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Atbalsts energoresursu cenu pieauguma apstākļos ar atpakaļejošu datumu tiks attiecināts arī uz mājsaimniecībām, kas kā kurināmo resursu izmanto malku, koksnes granulas vai briketes, turklāt tas būs iespējams, neuzrādot pirkuma čekus, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes paziņoja Saeimas deputāts Juris Pūce (AP).

Daļa iedzīvotāju malku jau ir sagādājusi, un viņiem nav ar likumu noteikta pienākuma saglabāt maksājuma dokumentus. Turklāt ir iedzīvotāji, kas malku iegūst pašu spēkiem, tomēr tas nenozīmē, ka viņiem tas nesagādā izmaksas, norādīja politiķis.

Tāpēc visiem iedzīvotājiem, kas izmanto malkas apkuri, un to ir sagādājuši kopš maija, būs iespēja saņemt atbalstu no pašvaldības, arī neuzrādot pirkuma dokumentus. Savukārt no septembra atbalstam varēs pieteikties, iesniedzot maksājuma dokumentus, skaidroja Pūce.

Ceturtdien, 11.augustā, visu iedzīvotāju atbalsta paketi izskatīs arī Saeima visos lasījumos, lai pēc iespējas ātrāk tā stātos spēkā, sacīja Pūce.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvāja iedzīvotājiem atbalstu par malkas iegādi sniegt arī tad, ja pirkumu apliecinošs dokuments nav saglabājies..