"Tas ir nenormāli!" Rīdzinieks sašutis par 4 reizes pieaugušo rēķinu par gāzi

 
©Kaspars Krafts/F64

Ievērojami lielākus rēķinus par dabasgāzi saņēmušas mājsaimniecības, kas norēķinus par gāzi veic pēc izlīdzinātā maksājuma metodes. Premjers Krišjānis Kariņš vakar pavēstīja, ka valdība par atbalstu iedzīvotājiem lems 9. augusta valdības sēdē. Taču milzīgie rēķini par gāzi jau ir jāmaksā tagad.

"Tas ir nenormāli," tā saņemto jauno rēķinu par gāzi vērtēja Latvijas Radio uzrunātais rīdzinieks Raivis.

Pārsteigums un izbīlis iedzīvotājiem ir liels, jo rēķins pieaudzis pat vairākas reizes, piemēram, Raivim rēķins pieaudzis četras reizes. Mazāka bēda ir tām mājsaimniecībām, kas gāzi izmanto tikai ēdiena gatavošanai, bet maciņš plašāk jāatver tiem, kas gāzi izmanto arī apkurei, vēsta Latvijas radio.

Portāls NRA jau rakstīja, ka AS "Latvijas gāze" no 2022. gada 1. jūlija paaugstināja gāzes tarifus, kas atkarībā no patēriņa apmēra pieauga robežās no 65,6% līdz 89,9%.

Valdība sēdē jūnijā vienojās, ka nākamajā apkures sezonā valsts segs pusi no siltumapgādes izmaksu sadārdzinājuma gan centrālās apkures saņēmējiem, gan tiem, kas apkurei izmanto elektrību, gāzi un granulas. Energoresursu izmaksu pieauguma daļējai kompensācijai apkurē valsts makā būs jārod aptuveni 220 miljoni eiro, bet kopējie izdevumi papildu atbalstam iedzīvotājiem plānoti 350 miljonu eiro apmērā. Par 350 miljonu eiro vērtiem atbalsta pasākumiem vakar paziņoja arī premjers Krišjānis Kariņš. Tiesa, par to valdība lems tikai nākamnedēļ.