CSDD iepirkumā par stacionāro radaru licencēm saņemts viens pieteikums - no "Burde B.V"

 
©F64

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) konkursā par stacionāro radaru licenču iegādi saņemts viens pieteikums -no SIA "Burde B.V.", liecina Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) pieejamais Iepirkuma komisijas sēdes protokols.

"Burde B.V." piedāvā pakalpojumu veikt par 29 750 eiro.

Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) pieejamā informācija liecina, ka CSDD jūlija sākumā izsludināja iepirkumu par transportlīdzekļu ātruma mērīšanas stacionāro tehnisko līdzekļu licenču iegādi. Iepirkumā prognozētā līgumcena ir 139 000 eiro. Līgumu paredzēts slēgt uz 12 mēnešiem.

Pieteikšanās konkursā noslēdzās 25.jūlijā.

Jau ziņots, ka stacionāro fotoradaru uzturētāja SIA "Jarva" no 24.augusta lauzīs līgumu ar CSDD, bet CSDD, pārrunājot situāciju ar Valsts policiju un iesaistītajām pusēm, pieņēmusi lēmumu izsludināt iepirkuma konkursu par transportlīdzekļu ātruma mērīšanas stacionāro tehnisko līdzekļu licenču iegādi.

CSDD skaidroja, ka "Jarva" prasīja palielināt samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem, taču CSDD nesaskatīja tam pamatojumu - "Jarva" nespēja sniegt pilnvērtīgu pamatojumu finanšu pieprasījumam. Uzņēmums spēja pamatot tikai degvielas izmaksu pieaugumu, bet pieprasījumā norādītais izmaksu pieaugums bija krietni lielāks nekā tikai degvielas izmaksas.

IUB pieejamā informācija arī liecina, ka CSDD līgumu ar "Jarva" noslēdza 2020.gada jūnijā ar līgumcenu 1,827 miljoni eiro.

Kopumā Latvijā darbojas apmēram 100 stacionāro fotoradaru.

"Jarva" valdes priekšsēdētājs un lielākais īpašnieks Uģis Beļavskis aģentūrai LETA skaidroja, ka kopš 2021.gada novembra kompānija ar vairākkārtējiem lūgumiem ir vērsusies pie CSDD ar rosinājumu veikt grozījumus savstarpēji noslēgtajā līgumā. Uzņēmums informējis, ka no "Jarva" neatkarību apstākļu dēļ līguma izpilde var tikt apgrūtināta, jo būtiski augušas degvielas cenas, kā arī citas izmaksas, kas ir saistītas ar līguma izpildi.

Viņš arī atzīmēja, ka CSDD nav spējusi rast risinājumu, lai mainītu viena fotoradara apkalpošana izmaksas, neskatoties uz to, ka fotoradari valsts budžetā ienes vairāk nekā desmit miljonus eiro.

"Burde B.V." reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 160 330 eiro un peļņa - 33 170 eiro. "Burde B.V." vienīgā īpašniece ir Una Indāne.

Kompānija "Jarva" reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatkapitāls ir 120 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas kapitālā 95% īpašnieks ir Uģis Beļavskis, bet 5% īpašnieks ir Jānis Bērziņš. Pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.decembra līdz 2021.gada 30.novembrim, kompānijas apgrozījums bija 882 171 eiro, bet zaudējumi bija 343 991 eiro apmērā.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētāja ir Satiksmes ministrija.