Izglābties no tūlītējas maksātnespējas atzīšanas un īpašumu izpārdošanas Gunāra Ķirsona uzņēmumam Firma Lido esot izdevies tāpēc, ka kompānijas ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, spriežot pēc Pietiek.com rīcībā nonākušajiem dokumentiem, jau pirms tā oficiālās reģistrēšanas atbalstījušas trīs nezināmiem īpašniekiem piederošas ārzonas firmas.
Turklāt, kā liek domāt Lido finanšu dokumenti, Ķirsona kompānija milzīgas summas šiem ofšoriem parādā palikusi tieši pēdējos mēnešos pirms maksātnespējas pieprasījuma iesniegšanas. Par to, kur no Lido tālāk īsā laika sprīdī «pazudusi» šī nauda – vairāk nekā 11 miljoni latu – un vai tāda vispār reāli bijusi, Ķirsons klusē. Tikmēr nav izslēgts, ka, mēģinot glābt kompāniju, uzņēmējs iesaistījies liela apjoma krāpnieciskā shēmā, raksta portāls Pietiek.com.
Vēl šā gada 15. jūlijā Ķirsons rakstiski apliecinājis, ka kompānija būtiskus apvērsumus nepiedzīvot. Tieši otrādi, novērotas «nelielas pozitīvas tendences Sabiedrības apgrozījumā.» Savukārt nepilnu pusotru mēnesi vēlāk, kā norādīts Lido ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā, visas Ķirsona uzņēmuma saistības jau bija vairāk nekā 23,38 miljoni latu. Tas nozīmē, ka vai nu Ķirsons bija melojis gada pārskata ziņojumā, vai arī sešu nedēļu laikā Lido parādu apjoms bija faktiski dubultojies, pieaugot par 11,7 miljoniem latu, raksta portāls.