Latvijā darbu meklē 70 tūkstoši bezdarbnieku

© Lauris Aizupietis/F64

Latvijā faktiskais bezdarba līmenis šogad februāra beigās bija 7,6%, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu vidū bezdarba līmenis februārī, tāpat kā janvārī, bija 7%, bet vīriešu vidū faktiskā bezdarba līmenis mēneša laikā samazinājies par 0,1 procentpunktu - līdz 8,1%.

Vienlaikus statistikas pārvaldē norāda, ka Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis februārī samazinājās par 0,1 procentpunktu, mēneša beigās veidojot 6,8%.

Statistikas pārvaldē arī min, ka salīdzinājumā ar 2021.gada februāri faktiskā bezdarba līmenis Latvijā ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem, bet reģistrētā bezdarba līmenis gada laikā ir sarucis par 1,4 procentpunktiem.

2022. gada februārī Latvijā bija 70,2 tūkstoši bezdarbnieku, tostarp 32,3 tūkstoši sieviešu un 37,9 tūkstoši vīriešu, kas ir par 0,3 tūkstošiem mazāk nekā janvārī un par 4,6 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 0,1 tūkstoti, bet sieviešu - par 0,2 tūkstošiem.

Ekonomika

Saeima kopā ar nākamā gada valsts budžeta projektu 1.lasījumā ir pieņēmusi arī Solidaritātes iemaksas likumprojektu, kas noteiks pienākumu kredītiestādēm turpmākos trīs gadus veikt solidaritātes maksājumus. Galīgajā lasījumā budžetu un ar to saistītos likumus Saeima sāks skatīt 4.decembrī. Gan pret šo jauno likumu, gan pret izmaiņām iemaksās 2.pensiju līmenī jau ir iebildušas Latvijas bankas. Tikko ar savu atzinumu nāca klajā arī Eiropas Centrālā banka, norādot, ka Solidaritātes iemaksas likumprojekts nelabvēlīgi ietekmēs nosacījumus, kādos darbojas kredītiestādes, līdz ar to tā vispārējā ietekme uz kreditēšanas pieaugumu un tādējādi netieši uz valsts budžetu ir neskaidra. Finanšu nozares asociācijas (FNA) valdes priekšsēdētājs Uldis Cērps, kurš šajā amatā stājās oktobra sākumā, intervijā aģentūrai LETA saka, ka nozare turpinās dialogu un skaidros riskus, kurus saskata. Tostarp nav redzams, kā šis nodoklis var veicināt kreditēšanu.