Māju un dzīvokļu cenas kāpj un kāps vēl vairāk

 
©Lauris Vīksne/F64

Ja pirms gada divistabu dzīvoklis Rīgā jaunā projektā maksāja ap 80-85 tūkstošiem eiro, tad šobrīd būs jāšķiras no 90-95 tūkstošiem eiro. Tātad - kāpums gandrīz 12 procentiem, vēsta ReTV.

Emīla Višķera veidotajā sižetā atkāts, ka nekustamiem īpašumiem - mājai, zemei, dzīvokļiem - cenas pēdējo sešu mēnešu laikā kāpušas pat par 15-20%.

“Nesen arī veicām tirgus apskatu par pirmo pusgadu. Salīdzinājumā ar iepriekšējo, novērojām, ka, jā, cenas, piemēram, jaunajos projektos, salīdzinājumā ar iepriekšējo pusgadu, ir cēlušās par 5-8%,” skaidro Evijas Dzenīte, “Latio” Mājokļu tirdzniecības nodaļas vadītāja.

“Šogad redzam - dzirkstelītes lēkā. Piemēram, atsevišķās Pierīgas pilsētās - Ogrē, Jelgavā, Jūrmalā -, kopš gada sākuma sērijveida dzīvokļu kāpums pat 15 līdz 20%, Rīgā par 8%. Tas pamudinās investēt mājokļos,” saka Pēteris Strautiņš, “Luminor” bankas ekonomists.

Šodien pieprasītākie ir jaunie projekti Rīgā. “Ja mēs runājam par jaunajiem projektiem, tad procentuāli jaunos projektus šobrīd pērk vairāk nekā pirms gada, diviem vai trijiem. Protams, ja mēs runājam skaitļos, tad pērk sērijveida dzīvokļus, jo tie vienkārši ir lētāki, lielākā daļa tos var atļauties,” skaidro Evijas Dzenīte.

“Visticamāk, ka cenas turpinās kāpt. Nekāds straujš cenu kāpums šobrīd nav sagaidāms,” pauž Evijas Dzenīte.

Eksperti ReTV Ziņām stāsta, ka ir novērojusi tendenci, ka privātmājas ir tik ļoti pieprasītas, ka pārdod pat par neadekvātu summu, kas nozīmē, - ja ir vēlme pirkt nekustamo īpašumu, tā cena būs iespējami lielāka, nekā tā varētu maksāt pēc pāris gadiem.