"Printful" kļuvis par Latvijas pirmo "vienradzi"

© Pixabay

"Draugiem Group" drukas produktu ražotājs "Printful" ieguvis 130 miljonu dolāru (106,6 miljonu eiro) investīcijas no privātā investīciju uzņēmuma "Bregal Sagemount", kļūstot par pirmo Latvijas "vienradzi" jeb jaunuzņēmumu, kas sniedzis vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru tirgus vērtību.

"Bregal Sagemount" investīcijas veicis, neiegūstot kontroles tiesības pār uzņēmumu.

Par vienradžiem dēvē jaunuzņēmumus, kuru tirgus vērtība pārsniegusi miljarda dolāru vērtību.

Kā ziņots, "Printful" ir apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā.

Šī gada ziemā "Printful" bija deviņas ražotnes visā pasaulē, no kurām četras atrodas ASV - divas Šarlotā, Ziemeļkarolīnā, un pa vienai Losandželosā, Kalifornijā, un Kopelā, Teksasā.

Pērn "Printful Latvia" meitassabiedrība "Printful Custom Printing P.L." Spānijā sāka ienākošo pasūtīju izpildi otrajā Eiropas ražotnē Barselonā. 2020.gadā tika dibināta meitassabiedrība "Prinful UK Ltd." Lielbritānijā, lai nodrošinātu drukas ārpakalpojumu un izsūtīšanu gala patērētājam.

Šī gada pavasarī "Forbes" ierindoja "Printful" starp labākajiem darba devējiem ASV jaunuzņēmumu vidū.

"Printful Latvia" reģistrēta 2017.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 350 000 eiro. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Lauris Liberts un Agris Tamanis.

"Printful Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 47,243 miljonu eiro apgrozījumu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaugums vairāk nekā divas reizes, bet kompānijas peļņa pieauga par 73,5%, sasniedzot 13,982 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Ekonomika

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē trešdien konceptuāli atbalstīja priekšlikumu par samazinātās 12% pievienotā vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošanu atsevišķiem ēdināšanas uzņēmumiem, kuru darbaspēka izmaksas pārsniedz 10-15% no apgrozījuma.

Svarīgākais