Covid-19 krīze: premjers atzīst "nevienmērības" iespējamību atbalsta sniegšanā

© Pixabay

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzīst "nevienmērības" iespējamību, sniedzot atbalstu Covid-19 krīzē cietušajiem.

Valsts kontrole noslēgusi 26 finanšu revīzijas par 2020.gada pārskatiem ministrijās un centrālajās iestādēs, tostarp secinot, ka Covid-19 krīzē piešķirtais finansējums izlietots atbilstoši, bet atsevišķos gadījumos naudas piešķīrums nebija ekonomiski pamatots.

Revīzijā par Ekonomikas ministrijas 2020.gada pārskatu norādīts uz, iespējams, nelietderīgi izlietotu atbalstu Covid-19 krīzē cietušiem eksportējošiem un tūrisma uzņēmumiem.

Premjers otrdien preses konferencē atzina, ka valdība Covid-19 pandēmijas laikā sniedza dažādu atbalstu, kas vēlāk tika pilnveidots.

Pēc Kariņa teiktā, valsts sniegtais atbalsts Covid-19 krīzē veido 8% no iekšzemes kopprodukta, vienlaikus atbalsts ļāvis noturēt bezdarba līmeni, kā arī Latvijas Banka valsts ekonomikas izaugsmi šogad lēš 3% apmērā, bet nākamgad - virs 6%.

"Tas, ka valsts sniegtajā atbalstā bijusi nevienmērība, tāda iespēja pastāv, jo valdība strādāja dinamiskā režīmā, neierastos apstākļos, ar neierastiem izaicinājumiem. No katras pieredzes ir jāmācās," pauda Kariņš.

Ministru prezidents arī uzsvēra, ka valdībai un ministrijām ir jāņem vērā Valsts kontroles atzinumi, lai uzlabotu darbu.

Ekonomika

Turpinot darbību dažādos biznesa virzienos un tehnoloģiju inovācijās, kā arī saglabājot daudznozaru uzņēmuma asi un apgūstot eksporta tirgu, Latvijas vadošais telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums LMT ar esošo klientu portfeli jau tuvākajos 6 - 7 gados varētu sasniegt 500 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu. Tiesa, šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt, informē LMT.