Pirmajos 3 mēnešos neparedzētiem gadījumiem piešķirti 731,7 miljoni eiro

 
©Pixabay

Šā gada pirmajos trijos mēnešos no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirti 731,7 miljoni eiro, liecina Fiskālās disciplīnas padomes apkopotā informācija.

Šā gada budžetā līdzekļi neparedzētiem gadījumiem bija paredzēti 26,7 miljonu eiro apmērā, tomēr Covid-19 izraisītās krīzes dēļ valdība pieņēma viarākus lēmumus palielināt finansējumu šajā programmā, tādējādi tā sasniedza 1,32 miljardus eiro.

Šā gada pirmajā ceturksnī kopumā tika apmierināti 76 līdzekļu pieprasījumi neparedzētiem gadījumiem par kopējo summu 731 701 733 eiro.

Visvairāk līdzekļu neparedzētiem gadījumiem šā gada pirmajā ceturksnī tika piešķirti Finanšu ministrijai - 320,07 miljoni eiro, lai nodrošinātu valsts atbalsta programmas Covid-19 krīzē cietušajiem.

Otra lielākā suma - 316,32 miljoni eiro - tika piešķirti Labklājības ministrijai atbalsta sniegšanai Covid-19 krīzē cietušajiem.

Savukārt 45,36 miljoni eiro tika piešķirti Veselības ministrijai, tostarp vakcīnu pret Covid-19 iegādei un uzglabāšanai, kā arī Covid-19 krīzes radītās ilglaicīgās negatīvās ietekmes uz sabiedrības psihisko veselību mazināšanai.

Pašvaldību mērķdotācijām tika novirzīti 17,37 miljoni eiro, dotācijām - pieci miljoni eiro.

Budžeta programma "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" ir paredzēta, lai segtu budžetā neparedzētus izdevumus katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, valsts pārvaldes uzdevumu nodrošināšanai gadījumos, ja netiek izpildītas līgumsaistības un no sadarbības partnera tiek iekasēts vai ieturēts līgumsods vai procentu maksājums par saistību neizpildi, kā arī citiem neparedzētiem gadījumiem un valstiski īpaši nozīmīgiem pasākumiem.