Zaudējumu segšanai transporta jomā plāno novirzīt 13 miljonus eiro

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Zaudējumu segšanai transporta jomā plāno novirzīt 13 miljonus eiro, ceturtdien vienojusies finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmēju un nodarbināto atbalstam.

Finanšu ministrijā informēja, ka darba grupa atbalstīja no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Satiksmes ministrijai (SM) 13 028 675 eiro.

No minētās summas 1 576 756 eiro plānots novirzīt, lai kompensētu reģionālās nozīmes pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem nesegtos kompensējamos zaudējumus 2020.gadā.

Savukārt 11 450 695 eiro plānots novirzīt, lai kompensētu reģionālās nozīmes pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem radušos zaudējumus. Līdzekļi tiks piešķirti par zaudējumiem, kas radušies saistībā ar ārkārtējās situācijas Covid-19 infekcijas izplatības rezultātā noteiktajiem drošības un sociālās distancēšanās pasākumiem sabiedriskajā transportā, kā arī ārkārtējās situācijas seku mazināšanai 2021.gada pirmajā pusgadā.

Savukārt 1224 eiro tiks piešķirti, lai kompensētu Autotransporta direkcijai izdevumus saistībā ar pasažieru pārvadājumu pakalpojumu nodrošināšanu personām, kas ierodas no ārvalstīm ar repatriācijas reisiem.

Gala lēmums par finansējuma piešķiršanu būs jāpieņem Ministru kabinetam.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!