Paaugstina diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni līdz 1800 eiro

© f64.lv, Oksana Džadana

Ministru kabinets otrdien lēma diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni paaugstināt līdz 1800 eiro.

Otrdien Ministru kabinets izskatīja grozījumus noteikumos par neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma apmēru iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai.

Grozījumi paredz no 2021.gada paaugstināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamā ienākuma apmēru, virs kura nepiemēro gada diferencēto neapliekamo minimumu.

Pašlaik noteikumi paredz, ka apliekamā ienākuma apmērs, līdz kuram piemēro diferencēto neapliekamo minimumu, ir 1200 eiro mēnesī. Tomēr ar grozījumiem paredzēts no nākamā gada slieksni paaugstināt līdz 1800 eiro mēnesī.

Finanšu ministrijā norādīja, ka tādējādi iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem palielināsies pēcnodokļu ienākumi.

Ekonomika

Šā gada sākumā satiksmes ministrs Kaspars Briškens padzina "airBaltic" padomes priekšsēdētāju Klāvu Vasku un padomes locekļus Kasparu Ozoliņu un Andri Liepiņu. Pēc tam premjere Evika Siliņa padzina pašu Kasparu Briškenu. Pēc tam jaunais satiksmes ministrs Atis Švinka padzina “airBaltic” valdes priekšsēdētāju un izpilddirektoru Martinu Gausu. Oficiāli gan tika lietoti citi darbības vārdi – “vienojās par pilnvarojuma līguma izbeigšanu”, “nolēma nomainīt”, “atstādināja no amata”, bet būtība no tā nemainās – tie, kam politiskās varas hierarhijā amats augstāks, atbrīvojās no balasta, kas bija kļuvis sabiedrībā pagalam nepopulārs – “airBaltic” padome, Briškens un Gauss tika izsviesti kā smilšu maišeļi no gaisa balona kastes, lai pārējie pasažieri varētu atkal celties gaisā un turpināt lidot tālāk.