21. novembrī notiks Mazā biznesa diena, kurā aicina atbalstīt vietējos uzņēmumus

© f64.lv, Jānis Vecbrālis

Šī gada 21.novembrī Latvijas Biznesa savienība aicina pievērst īpašu uzmanību mazajiem uzņēmumiem un viņu ieguldījumam tautsaimniecībā un nodarbinātībā.

Atbalsts Mazā biznesa dienā šogad ir īpaši nozīmīgs, jo uzņēmējus satrauc viņu pastāvēšana un apdraudošās nodokļu izmaiņas 2021.gadā.

Mazā biznesa diena ir viena diena gadā, kad pievēršam īpašu uzmanību Latvijas mikro un mazajiem uzņēmumiem, atbalstot viņus gan ar uzslavu vai padomu, gan pirkumiem vai pasūtījumiem. Aicinām iedzīvotājus ieskatīties Latvijas kartē, interneta vietnē: www.mazabiznesadiena.lv. Mazā biznesa dienu jau astoto gadu atzīmē katra novembra trešajā sestdienā, šogad - 21.novembrī.

Ārkārtas situācijas apstākļos, kad nevaram satikties ar uzņēmīgajiem un radošajiem cilvēkiem klātienē, mazos uzņēmumus var atrast vietnē www.mazabiznesadiena.lv.

Ārkārtas situācijas laikā, iztrūkstot skaidrībai par valsts atbalsta pasākumiem un nodokļu regulējumu 2021.gadā, Jūsu atbalsts ir vitāli nepieciešams, lai mazais bizness izdzīvotu. Šogad iniciatīvas digitālie rīki ir neaizvietojami un rada mazajam biznesa jaunas iespējas noākotnē. Aicinām uzņēmējus aktīvi veidot plakātus un piedāvājumus, kuru sagataves pieejamas www.mazabiznesadiena.lv. Savukārt pašvaldības aicinām iepazīt un atbalstīt uzņēmumus, kas atrodami pilsētu sadaļā.

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle, ''Aicinu mazo biznesu izmantot ikvienu digitalizācijas un valsts atbalsta instrumentu, lai pārvarētu globālo epidēmiju. Ikvienu Latvjas iedzīvotāju aicinu rast iespēju atbalstīt radošos un uzņēmīgos cilvēkus, jo viņu pienesums Latvijas tautsaimniecībai un darba vietām ir nenovērtējams. Atbalsti mazo biznesu 21.novembrī un ik dienu!''

Mazais bizness Latvijā ieņem ļoti svarīgu lomu, ko apliecina Lursoft finanšu dati par mikro un mazo uzņēmumu apgrozījumu, samaksātajiem nodokļiem, kā arī nodarbināto skaitu. Lursoft secinājis, ka Latvijā reģistrēti 108,16 tūkstoši uzņēmumu, kas nodarbina mazāk nekā 50 darbiniekus un kuri 2019.gadā apgrozījuši mazāk nekā 10 milj. EUR vai arī kuru bilances kopsumma bijusi mazāka par 10 milj. EUR. Atbilstoši Eiropas Komisijas regulas definīcijai, šie uzņēmumi klasificējami kā mikro un mazie komersanti. Rēķinot pret kopējo Latvijā reģistrēto aktīvo uzņēmumu skaitu, mazais bizness veido lielāko daļu jeb 98,65% no visiem Latvijas uzņēmumiem. Mazā biznesa sektors aizņem lielāko daļu Latvijas biznesa, tādējādi kļūstot par svarīgu darba devēju Latvijas iedzīvotājiem. Lursoft izpētījis, ka 2019.gadā mikro un mazajos uzņēmumos bija nodarbināti 63,84% no visiem darbiniekiem, kas pērn strādājuši Latvijā reģistrētajos uzņēmumos. Faktiskos skaitļos tie ir 454,65 tūkstoši darbinieku, no tiem 349,15 tūkstoši pērn strādājuši mikro uzņēmumos, bet 105,5 tūkstoši - uzņēmumos, kas klasificējami kā mazie uzņēmumi.

Ekonomika

Koalīcijas deputāti vērsušies ar lūgumu Saeimas prezidijā no šīs nedēļas Saeimas sēdes, kas paredzēta ceturtdien, 26.septembrī, izslēgt grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, iekļaujot to skatīšanu nākamajā Saeimas sēdē, jo pirms lemšanas par tiem nepieciešams plašāks skaidrojums no Patērētāju tiesību aizsardzības centra, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama (P).