Ja Covid-19 dēļ atjaunos ierobežojumus, tas Latvijas ekonomikai nebūs tik sāpīgi, norāda Kazāks

© f64

Ja Covid-19 vīrusa izplatība Latvijā prasīs atjaunot ierobežojumus, tas valsts ekonomikai vairs nebūs tik sāpīgi, jo būsim tam gatavi, šādu viedokli sarunā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu paudis Latvijas Bankas (LB) prezidents Mārtiņš Kazāks.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, šodien Rīgas pilī Levits tikās ar Kazāku, lai pārrunātu LB redzējumu par pašreizējo ekonomisko situāciju Latvijā un tās izaugsmi, pielāgojoties Covid-19 mainīgajiem apstākļiem.

Kazāks informēja Valsts prezidentu, ka Latvijas ekonomika līdz ar Covid-19 ierobežojumu atcelšanu sāk atkopties un izaugsme ir atsākusies.

Tāpat Kazāks norādīja, ka, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvija Covid-19 izraisīto krīzi pārcieta labi un krīze pret valsts budžeta ieņēmumiem ir bijusi saudzīga.

Viņa ieskatā, Covid-19 radītā krīze demonstrē divas lietas, pirmkārt, Latvijas ekonomika ir diversificēta, otrkārt, iedzīvotāji nav dzīvojuši pāri saviem līdzekļiem. "Tas arī mums jāņem līdzi nākotnē kā mācība, ka vēl vairāk jāstiprina ekonomikas diversifikācija, konkurētspēja tirgū, efektīva uzņēmējdarbība, prasmju un zināšanu pilnveide un pārorientēšana, digitalizācija," atzīmēja LB prezidents.

Saistībā ar Covid-19 radīto krīzi un tās ietekmi uz dažādiem valstij būtiskiem sektoriem Valsts prezidents arī interesējās par ēnu ekonomikas īpatsvaru, valsts atbalstu uzņēmējiem un nodarbinātajiem, atviegloto nodokļu režīmu, nodarbinātības situāciju un citām aktualitātēm.

Abas puses pārrunāja arī Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, pievēršoties atveseļošanās fonda investīciju jautājumiem, to gudram un stratēģiskam izlietojumam valsts attīstībai nozīmīgās jomās, lai valsts parāds samazinātos uz ekonomikas izaugsmes rēķina.

Tāpat tika diskutēts par digitalizācijas un zaļās ekonomikas potenciālu, kas ir jāsāk izmantot, domājot par valsts ilgtermiņa attīstību un konkurētspēju Eiropas un visas pasaules līmenī.

Pārrunājot tehnoloģiju jautājumu, abas puses bija vienisprātis, ka steidzami jādomā par iedzīvotāju privātumu un tiesībām, datu drošību, to izmantošanu gan no ētiskās, gan juridiskās puses.

Svarīgākais