NRA PĒTA: kādu elektroenerģijas līgumu izdevīgāk izvēlēties

© Depositphotos.com

Pēc aicinājumiem iegādāties energoefektīvākas spuldzes un taupīt elektrību gluži kā izsmiekls bija saņemtie rēķini – jo vairāk taupīji un mazāk lietoji elektrību, jo dārgāk jāmaksā: obligātā iepirkuma komponente, sistēmas pakalpojumu tarifi, pievienotās vērtības nodoklis… Tomēr velns nav tik melns, kā to mālē. Ietaupīt ir iespējams.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) šī gada 1. pusgada tirgus apskata rezultāti liecina - aizvien vairāk elektroenerģijas lietotāju izvērtē iespējas savu maksājumu samazināšanai. Regulators norāda, ka mājsaimniecībās strauji samazinājusies universālā pakalpojuma (nemainīga, fiksēta cena 12 mēnešiem) popularitāte. Šā gada 2. ceturkšņa beigās ap 60 procentiem mājsaimniecības lietotāju bija izvēlējušies no universālā pakalpojuma atšķirīgu piedāvājumu - fiksētas vai mainīgas cenas elektroenerģijas tirdzniecības līgumu. Vislielāko popularitāti mājsaimniecību vidū ir guvis fiksētas cenas elektroenerģijas tirdzniecības līgums.

Ekrānuzņēmums no Neatkarīgās

SPRK ir izstrādājusi indikatoru elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju novērtēšanai jeb aprēķināto vidējo svērto cenu lietotājam. Regulators norāda, ka, izvēloties elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju pēc internetā piedāvātajiem salīdzināšanas rīkiem, bieži nākas vilties rēķina saņemšanas brīdī, jo šie kalkulatori neņem vērā visus maksājuma ietekmējošos aspektus. Savukārt SPRK izstrādātais indikators balstās uz salīdzinošu informāciju par kopējo cenu līmeni elektroenerģijas tirgū. Tādējādi elektroenerģijas patērētājs var pats izvērtēt, cik izdevīgs ir jau noslēgtais elektroenerģijas tirdzniecības līgums, kā arī citu tirgotāju piedāvāto līgumcenu.

Informāciju par SPRK izstrādāto indikatoru var izlasīt vietnē https://www.sprk.gov.lv/events/paligs-elektroenergijas-lietotajiem-ka-izveleties-saviem-paradumiem-atbilstosako-piedavajumu.

Ar aptuvenu elektroenerģijas tarifu salīdzinājumu mājsaimniecībām var iepazīties vietnē https://www.elektroenergija.lv.

Svarīgākais