Apdrošinātājs klāsta, cik lieli atlīdzību pieteikumi saņemti stiprā negaisa radīto seku likvidēšanai

 
©REUTERS/ SCANPIX

Līdz trešdienas pēcpusdienai apdrošināšanas sabiedrība "Balta" saņēmusi jau 52 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par postījumiem, ko nodarījusi vētra un negaiss, kas 11.jūnijā skāra lielu daļu Latvijas teritorijas, un "Balta" atlīdzībām par vētras nodarītiem postījumiem jau rezervējusi 60 000 eiro.

Tomēr kompānijā prognozē, ka postījumu apmērs ievērojami pieaugs pēc pieteikumu izvērtēšanas un varētu sasniegt pat 100 000 eiro.

"Vēl trešdienas pusdienlaikā turpinām saņemt arvien jaunus pieteikumus par vētras nodarītiem bojājumiem. Turklāt pašreizējās prognozes liecina, ka negaisu periods vēl nav beidzies un lokālas dabas parādības vēl var tikt novērotas līdz pat piektdienai. Tas liecina, ka šīs jūnija vētras būs nesušas šogad līdz šim ievērojamākos zaudējumus iedzīvotāju īpašumam un automašīnām," sacīja "Balta" Atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Visvairāk atlīdzības pieteikumu saņemti Kurzemes pusē - Kuldīgas novadā 17 pieteikumi, Tukuma novadā - 13, Kandavas un Engures novados pa pieciem pieteikumiem. Tomēr vētra nav saudzējusi arī vidzemniekus, kur pieteikumi saņemti no Saulkrastiem un Līgatnes.

Lielākie zaudējumi nodarīti nekustamajam īpašumam. Ēkām izsisti stikli, bojāti jumta segumi, izpostītas siltumnīcas un žogi. Vairākos īpašumos postījumus nodarījis zibens, iesperot dziļurbuma sūkņa vadības kastē, kā arī sabojājot elektronisko vārtu automātiku.

Tāpat spēcīgā negaisa laikā bojājumi nodarīti vismaz 22 auto. Spēcīga krusa galvenokārt sabojājusi vējstiklus, motora pārsegus un automašīnu jumtus, bet vairākus auto sabojājuši arī vētras laikā nolauzti koku zari. Kā liecina saņemto atlīdzības pieteikumu apraksti, daudziem auto krusas ietekmē ir pat 50 un vairāk buktes, un vairāki KASKO polišu īpašnieki atsaucas uz krusas graudiem "galda tenisa bumbiņas lielumā".

Patlaban par saņemtajiem pieteikumiem "Balta" atlīdzībām jau rezervējusi 60 000 eiro, tomēr ne visi cilvēki vēl ir apsekojuši savu īpašumu un pieteikuši apdrošināšanas atlīdzības, tāpēc uzņēmumā prognozē, ka atlīdzību apjoms tuvākajās dienās līdz ar papildu pieteikumu saņemšanu vēl ievērojami augs.