"Latvenergo" atver savu internetveikalu

 
CEĻVEDIS. Latvenergo energoefektivitātes projektu vadītājs Anrijs Tukulis Spuldžu nomaiņas ceļvedī, kas pieejams vietnē elektrum.lv, iesaka ielūkoties ikvienam, kas nezina, kādas LED spuldzes iegādāties. Šis rīks ļauj atrast piemērotāko LED spuldzi gan intensitātes, gan gaismas nokrāsas ziņā ©F64 Photo Agency

Akciju sabiedrība Latvenergo, stratēģiski attīstot jaunus biznesa virzienus, kā pirmais enerģētikas uzņēmums Baltijā izveidojusi savu e-veikalu – elektrumveikals.lv, kurā piedāvā vairāku veidu produktus, to vidū arī LED spuldzes. Lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko spuldzi katrai telpai un reizē ļautu ietaupīt, uzņēmums ir izstrādājis arī bezmaksas digitālo rīku LED spuldžu nomaiņai.

AS Latvenergo ir pirmais elektroenerģijas ražošanas uzņēmums Baltijā, kas līdzās savam pamatproduktam - elektrībai - ir papildinājis pakalpojumu klāstu, piedāvājot tiešsaistes produktu un pakalpojumu tirdzniecību. Kopš maija darbojas elektrumveikals.lv, apvienojot esošo piedāvājumu (piemēram, Elektrum Solārais, Viedā māja) ar jauniem produktiem, piemēram, elektroskūteriem un, drīzumā, arī elektrovelosipēdiem.

Ērta pasūtīšana un bezmaksas piegāde

Elektrum e-veikalā var iegādāties energoefektīvas ierīces un kvalitatīvus risinājumus mājoklim. Tajā ir nopērkami saules paneļi, visdažādākās LED spuldzes, elektriskie skrejriteņi, viedās mājas ierīces. Iepirkšanās ir ātra un ērta. Maksājumus var veikt gan ar norēķinu karti, gan bankas pārskaitījumu. Pasūtījumiem virs 40 eiro vajadzības gadījumā iespējams noformēt bezprocentu nomaksu, dalītos maksājumus iekļaujot ikmēneša rēķinā.

Turklāt nopirkto preču piegāde ir bez maksas visā Latvijā. Ņemot vērā preces kategoriju, pasūtījums tiks piegādāts vai nu līdz tuvākajam pakomātam, vai ar kurjeru līdz pašām namdurvīm. Lai nebūtu jāraizējas, cik ilgi vēl ir jāgaida, pircējam ir iespēja sekot līdzi pasūtījuma statusam. Elektrumveikals.lv pirktās preces tāpat kā jebkurā citā internetveikalā iegādātās var atgriezt 14 dienu laikā, protams, ievērojot atgriešanas nosacījumus. Papildu drošību sniedz arī e-veikala preču ražotāju nodrošinātā garantija.

LED spuldžu ceļvedis

Elektrum e-veikalā LED spuldzes pieejamas plašā izvēlē - gan cokolu un spuldžu formas, gan gaismas daudzuma un krāsas, gan citu parametru ziņā. Daudzveidīgs piedāvājums, inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi un izteiksmīgs dizains ļauj izvēlēties savam mājoklim un gaumei atbalstošākās spuldzes, taču reizē arī padara izvēli grūtāku. Lai patērētājam palīdzētu izvēlē, Latvenergo ir radījis arī digitālu LED spuldžu nomaiņas ceļvedi jeb rīku, kas ļauj aizvietot esošo spuldzi ar kvalitatīvu un energoefektīvu LED spuldzi vai arī izvēlēties piemērotāko spuldzi, ņemot vērā apgaismojuma nokrāsu (Kelvina grādus) un intensitāti (lūmenus).

Pareizi izvēlēta LED spuldze palīdz radīt attiecīgās telpas vidi - tehnisku, darbīgu, mājīgi ģimenisku. Dzīvojamās istabās visbiežāk izvēlas silto toni - diapazonā no 2700 K līdz 3000 K. Savukārt tehniskām telpām piemērotāka ir 4000 K spuldze. Taču jebkurā gadījumā ar LED spuldžu ceļvedi katrs var izvēlēties sev piemērotāko.

Ceļvedis izstrādāts, izmantojot Elektrum Energoefektivitātes centra tehnisko kompetenci, kā arī Elektrum klientu apkalpošanas pieredzi, piedāvājot modernu un ērtu risinājumu. Šis rīks pieejams arī klātienē veikalā.

Energoefektivitāte - ieguldījums, kas atmaksājas

Izmantojot neefektīvas spuldzes, tās var patērēt teju trešdaļu no mājokļa kopējā elektroenerģijas patēriņa. Nomainot vecā veida spuldzes pret energoefektīvajām gaismas diožu jeb LED spuldzēm, šo patēriņu iespējams vairākkārt samazināt. Piemēram, vienas 8 W LED spuldzes elektroenerģijas patēriņš ir vidēji 7 reizes mazāks nekā vienai 60 W kvēlspuldzei. Ņemot vērā visas LED spuldžu priekšrocības, tā ir vislabākā izvēle elektroenerģijas patēriņa un kopējo izmaksu samazināšanai.

Kaut arī kvalitatīvas LED spuldzes ir dārgākas par kvēlspuldzēm, ilgtermiņā ikviena LED spuldze atmaksājas. LED spuldzes strādā 15-40 reizes ilgāk nekā kvēlspuldzes. Tā kā tās ir jāmaina daudz retāk, iespējams ietaupīt uz spuldžu iegādei un nomaiņai patērēto laiku.

Kvalitatīvas un sertificētas LED spuldzes ir drošas gan cilvēkiem, gan mājoklim. Tās nesatur veselībai un videi kaitīgo dzīvsudrabu, ir izturīgākas pret plīšanu un arī ugunsdrošākas, jo darba režīmā gandrīz neuzkarst. Kvalitatīvas LED spuldzes nodrošina vienmērīgu un patīkamu gaismu un nav kaitīgas redzei.

Tā kā LED spuldzēm ir ilgāks darbības laiks, to ražošana, iepakojuma materiālu ražošana un transportēšana tērē ievērojami mazāk resursu. Mazais elektroenerģijas patēriņš samazina arī pieprasījumu pēc elektroenerģijas ražošanas. Tas ļauj samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas un mazināt klimata pārmaiņas.

Saskaņā ar aptaujas datiem, 43 procenti Latvijas mājsaimniecību pēdējā gada laikā ir apzināti mainījuši paradumus, lai dzīvotu energoefektīvākā vidē. Aptuveni 87 procenti mājsaimniecību esošās ierīces ir nomainījuši pret energoefektīvākām, tajā skaitā efektīvākām spuldzēm.