Linkaits sola, ka tikšanās laikā ar Rīgas brīvostas vadību pārrunās arī KNAB vizīti

 
©Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vizīte Rīgas brīvostas pārvaldē apliecina, ka valdības deklarācijā iekļautais uzdevums uzlabot pārvaldības modeli lielajās ostās ir aktuāls un realizējams pēc iespējas ātrāk, sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

"Ostu pārvaldības modelis ir jāveido atbilstoši vispārpieņemtiem labas pārvaldības principiem. Ir jānosaka gan atbildība, gan lēmumu pieņemšanas un atskaitīšanās kārtība un daudz stingrāk un skaidrāk jāiezīmē Satiksmes ministrijas loma ostu pārvaldībā," pauda Linkaits.

Jautāts, vai ir ticies ar Rīgas brīvostas vadību, Linkaits norādīja, ka vēl nav sanācis tikties, jo pašreiz ir citas prioritātes, tomēr, kad šāda tikšanās būs, noteikti tiks pārrunāta arī KNAB viesošanās institūcijā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka KNAB darbinieki ceturtdien ieradās Rīgas brīvostas pārvaldē, taču nav veikta kratīšana. KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka birojs "veic savu darbu" Rīgas brīvostas pārvaldē.

"KNAB darbā ietilpst ne tikai procesuālu darbību veikšana, tai skaitā, personu aizturēšana, kratīšana, bet arī dažādas citas darbības, piemēram, dokumentu pieprasīšana un izpēte, amatpersonu iztaujāšana," uzsvēra birojā.

Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks aģentūrai LETA norādīja, ka viņu neviens par notikušo neesot informējis, tāpēc viņš neko nezinot.

Arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) aģentūrai LETA norādīja, ka par KNAB vizīti brīvostā nav informēts un izmeklētāju ierašanās iemesli sākotnēji būtu jājautā ostas pārvaldniekam.

Rīgas brīvostas pārstāve Inga Šabovica aģentūrai LETA apstiprināja, ka ceturtdien brīvostas pārvaldē sadarbības vizītē bija "iestādes, kuru tiesības ir veikt izziņas darbu," pārstāvji. "Šādas sadarbības vizītes ir notikušas un notiek ikdienas režīmā, nekas ārkārtējs nav noticis. Tas ir viņu darbs un tiesības veikt izziņas darbu. Mēs esam atvērti komunikācijai un sadarbībai, bet nekādus vairāk komentārus mēs nedrīkstam sniegt," viņa skaidroja.