Komentāri / Kur atrast darbiniekus – uzņēmumu kopējā sāpe arī 2019. gadā
 

15 komentāri

JJautājums
Uz kā rēķina te rodas tās brīvās vakances?
Vai te pētngad kāda jauna ražotne ir uzcelta?

Vai te cilvēki viena maizes kukuļa vietā dienā sākuši apēst divus maizes kukuļus?
Un vajadzīgas papildus pārdevējas, kuras to strauji augošo maizes ... un arī bikšu patēriņu spētu izvietot veikalu plauktos?
Nē.
Vakançu skaits veidojas uz tà rēķina, ka cilvēki no Latvijas turpina braukt prom.
8.janvāris 2019, 13:37 Atbildēt
RRealitāte
Lūk arī atbilde... turpina braukt prom, un "sāpētajiem" tas nekādi nepielec, tāpat kā pie varas esošiem plānprātiņiem
8.janvāris 2019, 13:54 Atbildēt
vversija
Uz hroniskas kadru mainības rēķina (hroniska kadru mainība joprojām ir pirmā sūdīga uzņēmuma pazīme.) Savukārt hroniska kadru mainība rodas no cūciskas attieksmes pret darba ņēmēju un nevēlēšanās maksāt adekvātas algas. Pilnīgi iespējams, ka daļai no tiem, kas pārtraukuši darba attiecības, nākamais darbs būs citā valstī.
9.janvāris 2019, 20:52 Atbildēt
ttrīs aaa
Es arī pirms pusgada aizbraucu. Saņemu minimālo algu- tas nozīmē, ka pēc īres apmaksas un ēšanas izdevumiem mēneša beigās paliek kontā ap 1000Euro.
Bet ko nozīmē minimalā alga Latvijā- samaksā par īri un tev nav ko ēst ?
6.februāris 2019, 22:45 Atbildēt
aaha
problēmu nebūtu, ja strādājošajiem maksātu Eiropas cienīgas algas!
8.janvāris 2019, 13:54 Atbildēt
nnu jā
Par ko pastāstiņš ?
8.janvāris 2019, 19:37 Atbildēt
IIlze
Turpinu stradat degvielas mazumtirdzniecibaa, alga joprojam stabili zema, zem 3 eiro stundaa. Neesot naudas, saka bossssssi. Tada ir realitate. Kravaju lenam cemodanu.
8.janvāris 2019, 21:24 Atbildēt
llikumsakar
Nav ko gaudot! Nu, kad beidzot ir spiesti drukāt algas, tad arī parādās īstā "konkurētspēja", tagad kā minimums pie visas dārdzības neto algai ne mazākai par 800 vai pat 1000 jābūt. Un melnie un viesstrādnieki te točna nebrauks, ir labākas valstis, kur nopelnīt. Šis viss ir rezultāts negausībai un nespējai ieguldīt iekārtās, darbinieku izglītībā un labklājībā. Arī finanšu nozarē ir īstais laiks bankas un apdrošināšanas kompānijas tā noslānīt ar nodokļiem un peļņas nodokli, ka paliek tikai 3-5 spēlētāji maximums. Un tad vēl jāuzliek tādi papildus nosacījumi, lai par fiziskiem kodu kalkulatoriem prasīt maksu pat prātā neienāktu. Savādāk šie uz asins naudu uzdzīvojošie rausēji vairs nezin kādus te padomus katram dzīves gadījumam ik dienas iedalīt.
8.janvāris 2019, 21:29 Atbildēt
ddarba vieta kā idiotšovs
Stājoties darbā, cilvēku interesē tikai samaksa. bet visādas nevajadzīgas ''ekstras'' kā ''zaļums darba vietā'' un ''atpūtas un spēļu zonas'' drīzāk kaitina. Labāk to naudu algās izmaksājiet, bet tad jau es pats zināšu, kur ārpus darba vietas zaļumus sameklēt un kā brīvo laiku pavadīt.
9.janvāris 2019, 20:57 Atbildēt
DDarbinieks
Es gan tā neteiktu. Alga nav primārais. Man ir gadījies darba devējs, kurš nesaprot, ka cilvēkiem ir jānodrošinā kaut vai tāda elementāra lieta, kā atvaļinājums. Alga ir OK, bet pārējā izpratne par darbinieku vajadzībām... nekāda.
12.janvāris 2019, 21:21 Atbildēt
ddemagoģija un meli
Nekādas ''lojalitātes'' pret vergturi nevar būt, vergturis ir lojāls tikai pret savu maku. Bet es - pret savu. Tātad man un vergturim ir diamerāli pretējas intereses.
10.janvāris 2019, 3:32 Atbildēt
llapa
lai saimas darboni pastrada par tadam algam kadas maksa tautai , redzesim kadu dziesmu tad dziedas . tauta ir pataisita par vergiem , un tad vel nodoklu massa , trukst tikai maksas par gaisa elposanu.
11.janvāris 2019, 22:54 Atbildēt
ŠŠimpanzē
Tādi ka idioti ! Pilna āfrika ar darbu alkstosiem specialistiem ,vai tad jūdas nevar ievest paris kontrabandistu kuģus !
13.janvāris 2019, 13:56 Atbildēt
SSensators
Verdzībā cilvēki negrib iet. Meklē vergus un muļķus un nemaksā ne algu, ne nodoklūs un grib lai newbēgtu cilv'\eki projām no tādas verdzības. Pie tam šie gudrie saka - neko neproti, ej pastrādā pie muļķiem 3 gadus, iemācies kaut ko un nāc pie mums verdzība un dziedi raudādams vai lasies pie britiem atejas tirīt: atviets biju, latviets būšu, latviets mūžAm palikšu, jo par savu verga algu dzīvē tālu netikšu! Ja maksā, tas arī nav pazemojums, kādam sūdi arī jātīra.
13.janvāris 2019, 16:42 Atbildēt
ddel
Vismaz Rīgā darba nav - paskataties sludinājumus, pāris nedēļu veci. Varbūt tas saistīts ar jauno gadu.
14.janvāris 2019, 16:42 Atbildēt