Teju puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka savu algu tērē ar apdomu, piemēram, biežāk izvēloties padzert kafiju darbā vai mājās, nevis iegādājoties to līdzņemšanai, liecina “Ferratum Bank” tiešsaistes testa “Kur palika mana alga” rezultāti.
Salīdzinoši krietni mazāk ir tādu, kuri atzīst, ka algu tērē ar vērienu. Tādi ir tikai 7% aptaujāto.
Pētījums arīdzan parāda, ka tikai nedaudz mazāka iedzīvotāju daļa jeb 46% ir ļoti taupīgi savos ikdienas tēriņos, piemēram, darba dienās iepriekšējā vakarā sagatavo pusdienas līdzņemšanai, nevis ēd kafejnīcās vai ēdnīcās, un arī bārus, izklaides vietas un restorānus apmeklē ne biežāk kā vienu reizi mēnesī.
Salīdzinoši krietni mazāk ir tādu, kuri atzīst, ka algu tērē ar vērienu. Tādi ir tikai 7% aptaujāto. Pētījums atklāj, ka šie cilvēki nereti ļaujas spontāniem pirkumiem, neatsaka sev labas maltītes iespējas restorānos un sabiedriskā transporta vietā labprātāk izvēlas taksometru pakalpojumus. Likumsakarīgi, ka daļai šo mūsu valsts iedzīvotāju naudas līdz nākamajai algai pietrūkst.
Tiešsaistes testu/ aptauju “Kur palika mana alga?’” interesenti varēja aizpildīt sociālā tīkla facebook.com vietnē un tajā bija apkopotas 10 ikdienas situācijas, ļaujot testa pildītājiem parādīt un izvēlēties savu rīcības ceļu katrā no tiem, tādejādi atrodot arī viņu tērētāja tipu. Šie tērētāju tipi iedalījās trīs izplatītākajos veidos - “Taupeklī” jeb tādā, kas naudu ietaupa, “Apdomeklī”- tādā, kas apdomā katru pirkumu un “Šķērdeklī”, kas ar naudu rīkojas izšķērdīgi.