Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šonedēļ ierosinājusi bijušā "Parex bankas" līdzīpašnieka Valērija Kargina sievastēva Vladimira Barinova uzņēmuma SIA "Viesnīca "Majori"" ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa lietu.
Kā liecina Maksātnespējas reģistrā šodien veiktais ieraksts, 1991.gadā reģistrētās SIA "Viesnīca "Majori"" ārpustiesas tiesiskā aizsardzības procesa lieta ierosināta 14.jūnijā. To paredzējusi izskatīt tiesnese Iveta Krēvica, taču tiesas sēdes datums šobrīd vēl nav noteikts, liecina Latvijas tiesu interneta portālā pieejamā informācija.
Pēc "Firmas.lv" datiem, Barinovs no 2004.gada ir vienīgais SIA "Viesnīca "Majori"" īpašnieks. Vienīgais uzņēmuma valdes loceklis ar pārstāvības tiesībām ir Mārcis Krauze.
2007.gadu uzņēmums noslēdzis ar 0,22 miljonu latu zaudējumiem, bet tam nav bijis nekāds apgrozījums. 2006.gadā "Viesnīcas "Majori"" apgrozījums bija 0,18 miljoni latu, un gadu viesnīca noslēdza ar 5840 latu peļņu.
Pēc "Firmas.lv" datiem, 2008.gadā "Viesnīca "Majori"" nodarbināja astoņus, bet 2007.gadā - deviņus strādājošos.
"Viesnīca "Majori"" kopš 2006.gada 1.novembra pārtrauca saimniecisko darbību, jo vairs neatbilda viesnīcu tehniskajām prasībām. Tika plānots, ka, līdzko beigsies viesnīcas privatizācijas process, sāksies tās rekonstrukcija. To bija paredzēts pabeigt līdz 2009.gadam.
Kā iepriekš vēstīja "Nozare.lv", 29.jūnijā izsolē plānots pārdot SIA "Viesnīca "Majori"" piederošo nekustamo īpašumu Jūrmalā, Jomas ielā 29/31, ko veido 5472 kvadrātmetru plašs zemesgabals, uz kura atrodas viesnīcas ēka, administrācijas ēka un trīs citas būves. Izsoles paredzētā sākumcena ir 900 000 latu.
Zvērināts tiesu izpildītājs Ainārs Šusts izsoli rīko AS "Parex banka" labā. Izsole plānota 29.jūnijā plkst.10 Stabu ielā 92-18, Rīgā.
"Viesnīcas "Majori"" nekustamajam īpašumam ir arī vairāki apgrūtinājumi. Piemēram, noteikts aizliegums bez AS "Parex banka" rakstiskas piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, iznomāt un citādi nodot trešo personu lietošanā, atkārtoti to ieķīlāt trešajām personām un citādi apgrūtināt ar lietu tiesībām, aprobežot un dalīt.
Viesnīcas ēka Jomas ielā 29 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, saglabājama un restaurējama. Administratīvā ēka Jomas ielā 29 ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, saglabājama un restaurējama. Savukārt īpašumā esošais kiosks Jomas ielā 31 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, saglabājams un restaurējams, bet ēka Jomas ielā 31 ir arhitektoniski vērtīga, saglabājama un restaurējama.
Viesnīca celta 1923.gadā jūgendstilā un ir arhitekta Redlingera darbs.