Iedzīvotāju aptauja: Darbs valsts sektorā ir labāks nekā privātajā

© Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

Darbs valsts sektorā iedzīvotāju ieskatā ir labāks nekā privātajā sektorā, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Šogad martā iedzīvotājiem tika lūgts norādīt, kur, ņemot vērā visus ar darbu saistītos apstākļus - atalgojuma apmēru, darba vietas drošumu, darba apstākļus, sociālās garantijas u.c. - viņuprāt, kopumā ir labāk strādāt - valsts vai privātajā sektorā.

Puse iedzīvotāju (51,7%) uzskata, ka labāk ir strādāt valsts sektorā. Šāda tendence ir nemainīga, šādu viedokli paudošu iedzīvotāju īpatsvaram svārstoties dažu procentpunktu robežās.

Privāto sektoru par labāku darbam atzīst gandrīz trešdaļa (32,1%) iedzīvotāju, kas ir par 1,9 procentpunktiem vairāk nekā pērn.

Vēl 16,2% iedzīvotāju nespēja sniegt konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Ekonomika

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad pirmajos četros mēnešos strādāja peļņu 135,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 33,5% mazāk nekā 2024.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.