"SEB banka" liedz ASV dolāru maksājumus uz vairākām Latvijas bankām

© Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

"SEB banka" liegusi ASV dolāru maksājumus uz vairākām Latvijas bankām, aģentūrai LETA apstiprināja bankā.

"SEB bankas" vadītāja Ieva Tetere norādīja, ka "SEB banka" neveic maksājumus ASV dolāros uz Latvijas bankām, kurām ir liegta tieša pieeja ASV dolāru maksājumiem.

"Kā publiski vairākkārt minēts, jau labu laiku ASV finanšu iestādes ir pārtraukušas sniegt ASV dolāru maksājumu pakalpojumus virknei Latvijā reģistrētu kredītiestāžu, ņemot vērā paustos riskus saistībā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas mēģinājuma riskiem. "SEB banka" nevēlas būt daļa no ASV korespondējošo banku noteikto ierobežojumu apiešanas, un mēs neatbalstām banku sektora izmantošanu apšaubāmu ASV dolāru maksājumu izpildei," norādīja Tetere.

Viņa arī uzsvēra, ka šim "SEB banka" lēmumam nav nekādas ietekmes nedz uz "SEB banka" klientu ikdienas darījumiem, nedz uz citu Latvijas banku klientu darījumiem. ASV dolāru darījumi starp "SEB banka" klientiem un citu Latvijas banku klientiem tikpat kā nav. Līdz šim tika reģistrēti daži darījumi mēnesī, un "SEB banka" prognozē, ka pieprasījums pēc maksājumiem ASV dolāros uz citām Latvijas bankām nepieaugs.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" septembra beigās bija otra lielākā banka Latvijā.

Svarīgākais