"ABLV Bank" dzēsusi divas obligāciju emisijas 80 miljonu eiro apmērā
 
©F64

"ABLV Bank" ceturtdien dzēsusi divas obligāciju emisijas 80 miljonu eiro apmērā, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai "Nasdaq Riga".

Bankas pārstāvji informē, ka šodien veikta divu 2016.gadā emitēto parasto kuponu obligāciju 75 miljonu ASV dolāru un 20 miljonu eiro apmērā dzēšana.

Obligācijas ir dzēstas pēc cenas 100% no nominālvērtības un vienlaicīgi tika veikta arī šo obligāciju pēdējā kupona izmaksa. Kupona izmaksas brīdī banka ir ieturējusi ienākumu nodokli atbilstoši likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli un likumā par uzņēmumu ienākuma nodokli noteiktajai kārtībai.

Minētās obligācijas "ABLV Bank" emitēja 2016.gada 22.februārī un to dzēšanas datums bija noteikts 2018.gada 22.februāris. Obligācijas tika emitētas ar termiņu divi gadi un bija iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Ieguldītājiem, kuri obligācijas tur pie citiem vērtspapīru turētājiem, nevis "ABLV Bank", banka veikusi obligāciju pamatsummas un kuponu izmaksu "ABLV Bank" uzskaites sistēmā. Šie līdzekļi — aptuveni 0,6% no kopējā apjoma — tiks pārskaitīti ieguldītājiem tiklīdz būs atcelts 2018.gada 19.februārī ieviestais debeta operāciju ierobežojums.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas ("FinCEN") februāra vidū paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

"FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

"ABLV Bank" pārstāvji norādīja, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka izskata iespējas, lai "FinCEN" pārskatītu savus priekšlikumus. "Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus," uzsvēra bankā. Tāpat bankas pārstāvji apgalvoja, ka "ABLV Bank" un tās darbinieki nekad nav devuši kukuļus amatpersonām, tādēļ "FinCEN" paziņojumā paustais bankai ir pilnīgi nepieņemams.

FKTK, izpildot Eiropas Centrālās bankas instrukciju, kopš 19.februāra uz laiku ir noteikusi "ABLV Bank" maksājumu ierobežojumus, liedzot veikt debeta operācijas klientu kontos jebkurā valūtā.

Pēc aktīvu apmēra "ABLV Bank" 2017.gada septembra beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākajiem akcionāriem - Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei - uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 87,03% no bankas pamatkapitāla. "ABLV Bank" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. "ABLV Bank" atrodas tiešā Eiropas Centrālās bankas uzraudzībā.