“Mūsu aptaujā apliecinājās tas, ka 90% no Eiropā mītošajiem pirmspensijas vecuma cilvēkiem saka, ka viņi neatgriezīsies Latvijā, ja viņu minimālajai pensijai (kas netiktu aplikta ar nodokli viņu tagadējā mītnes zemē) Latvijā tiks piemērots nodoklis – kāds ir pašreizējais regulējums,” Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto apgalvoja RīgaTV 24 ēterā.
Pinto norādīja, ka, runājot par reemigrāciju, jādomā par visiem aizbraukušajiem, nevis tikai jauniem cilvēkiem: “Domājot par atgriešanos, mums nevajadzētu domāt tikai par jauniem, daudzsološiem jaunuzņēmējiem ar vēlams 5 bērniem, kuri apmetīsies uz dzīvi reģionos un radīs augstākās globālās pievienotās vērtības produktus. Ir jādomā par to, ka ikviens cilvēks ir vērtība.”
Viņa atklāja, ka vairākums pirmspensijas vecuma cilvēku uzskata, ka, pirms viņi nolemtu atgriezties, Latvijā būtu jāsakārto sociālās aprūpes sistēma. “Pirmspensijas vecuma cilvēku aptaujā uzradījās tas, ka lielākā daļa no tiem, kuri jūtas, ka pastāv kādi šķēršļi atgriezties, norāda uz sociālās aprūpes sistēmas nesakārtotību Latvijā, kas viņiem būtu būtisks arguments, pieņemot lēmumu par atgriešanos,” sacīja Pinto.
Pinto uzskata, ka, mēģinot cilvēkus pārliecināt atgriezties, būtu jārisina praktiskas problēmas, kā šī, nevis jārunā tikai par vispārējām vērtībām. “Pirms mēs runājam par to vai nācija ir izzūdoša vai plaukstoša, ir jāstrādā ar konkrētām lietām. Ar skaistu dabu un tuviem cilvēkiem vien nepietiek, lai cilvēki varētu justies droši par nākotni. Domāju, ka Latvijai ir iespēja kļūt vēl sociāli atbildīgākai, tiesiskākai un stabilākai, lai mēs visi justos droši par nākotni,” ir pārliecināta Pinto.