Premjers: Starp potenciālajiem "airBaltic" investoriem ir investīciju fonds
 
©Ilze Zvēra, F64 Photo Agency

Līdz gada beigām notiks sarunas par stratēģiskā investora piesaisti nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic", sarunā LTV "Rīta panorāmā" norādīja premjers Māris Kučinskis.

Viņš arī informēja, ka jau tagad skaidri zināms, ka potenciālie investori nav no eksotiskām zemēm. Arī ar globālajiem spēlētājiem sarunas līdz šim nav bijušas veiksmīgas. Starp potenciālajiem investoriem ir kāds investīciju fonds.

Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Tāpat premjers norāda, ka viens no svarīgiem jautājumiem, kam pievērsta uzmanība arī investoru piesaistes laikā ir valsts ietekmes saglabāšana kompānijā. "Sarunas par to šobrīd ir konsultantu ziņā," informē M.Kučinskis.

Komentējot izskanējušo informāciju par to, ka "airBaltic" daļu pārdošanai būs nepieciešama Lietuvas atļauja, premjers norādīja, ka pagaidām šāda informācija izskanējusi vienīgi no medijiem. "Tas bija pārsteigums. Lietuvai pašai ir bijušas tiesvedības par bijušajām kompānijām." Arī Satiksmes ministrijā ministram norādīts, ka šobrīd nav risku, kas varētu atbaidīt potenciālos "airBaltic" investorus.