Par 3,9 miljoniem eiro pārdota daudzstāvu ēka Zolitūdes traģēdijas vietā

© Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Izsolē par 3,9 miljoniem eiro pārdota "Homburg Zolitude" piederošā daudzstāvu māju, kas atrodas Zolitūdes traģēdijas vietā Rīgā, Priedaines ielā 20, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē "eizsoles.ta.gov.lv".

Izsoli rīkoja zvērināts tiesu izpildītājs Rolands Veinbergs un tās sākumcena bija 3,2 miljoni eiro. Izsole notika no 23.maija līdz 22.jūnijam.

Veinbergs aģentūru LETA informēja, ka pircējam viena mēneša laikā pēc izsoles noslēguma dienas jāsamaksā pirkuma maksa un pārējie normatīvajos aktos noteikti maksājumi. Tikai pēc tam izsole tiks atzīta par notikušu.

"Pēc tam, kad nekustamā īpašuma nosolītājs būs samaksājis visu no viņa pienākošos summu, tiesu izpildītājs pieteikumu par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz ieguvēja vārda elektroniski iesniedz rajona (pilsētas) tiesas zemesgrāmatu nodaļā, kuras darbības teritorijā atrodas nekustamais īpašums, un lūdz nostiprināt īpašuma tiesības zemesgrāmatā uz ieguvēja vārda. Tiesa rakstveida procesā izskata zvērināta tiesu izpildītāja pieteikumu par izsoles akta apstiprināšanu un nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz ieguvēja vārda, pieņemot attiecīgu lēmumu," norādīja Veinbergs.

Izsole tika rīkota par labu Igaunijas "Eesti Kreditbank". "Homburg Zolitūde" pārstāve Rūta Grikmane aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka banka, visticamāk, ir nolēmusi meklēt jaunu investoru, ko "Homburg Zolitude" nekādā veidā nespēj ietekmēt. "Homburg Zolitude" faktiski ir zaudējusi jebkādas iespējas lemt par tālāko objekta attīstību un nākotni.

Igaunijas banka "Eesti Krediidipank" vērsusi piedziņu pret nekustamo īpašumu, kas pieder SIA "Homburg Zolitude". Šis uzņēmums bija attīstītājs visam Priedaines ielas 20 projektam gan ar sabrukušo tirdzniecības centru, gan tam blakus esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo namu. Pērn 27.septembri tika pabeigts "Homburg Zolitude" tiesiskās aizsardzības process, pēc kura banka uzsāka īpašuma piedziņu.

Dmitrijs Suļžics/ f64 photo agency

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka vietējie iedzīvotāji un traģēdijā cietušo tuvinieki jau sākotnēji pauda savu nostāju, ka nams ir jānojauc un tajā vietā jāierīko skvērs bojāgājušo piemiņai. Arī biedrība "Zolitude 21.11." paziņoja, ka neatbalsta dzīvokļu mājas pastāvēšanu. Biedrības vadītāja Regīna Ločmele-Luņova iepriekš pauda bažas, ka izsole tiek organizēta, lai ēkas attīstītājs varētu izvairīties no kompensāciju maksāšanas traģēdijā cietušajiem.

"Pagaidām jāredz, kurš notikumu scenārijs attīstīsies. Viens variants - ēkas jaunais īpašnieks varbūt būs kāds bankas meitasuzņēmums, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu uzraudzīšanu. Otrs variants paredz slepenu vienošanos starp banku un "Homburg Zolitude", ka ēku iegādāsies kāds ar "Homburg Zolitude'' saistīts uzņēmums. Tādējādi banka atgūs naudu, bet "Homburg Zolitude” izvairīsies no kompensāciju maksāšanas," skaidroja Ločmele-Luņova. Šobrīd kompensācijas cietušie saņem tikai no "Maxima", "Homburg Zolitude" savu daļu no kompensācijas nemaksā.

Ekonomika

Latvijas degvielas mazumtirdzniecībā konkurence ir piesātināta - degvielas uzpildes staciju skaits pret automašīnu skaitu ir viens no augstākajiem Eiropā, intervijā aģentūrai LETA atzina degvielas tirgotāja AS "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Vība. Viņš norāda, ka degvielas tirgotāju nozare ir kapitāla ieguldījuma ziņā ļoti intensīva, bet pēdējo gadu tendence ir tāda, ka ne visi mazie spēlētāji spēj turpināt kapitālieguldījumus un uzturēt kvalitāti, tāpēc mazo spēlētāju tirgus daļa samazinās. Pēc viņa teiktā, Latvijas degvielas tirgū šobrīd situācija ir stagnējoša un kopējās degvielas patēriņš Latvijā joprojām nav sasniedzis līmeni, kāds bija pirms pandēmijas.

Svarīgākais