Partija "Vienotība" rosina izstrādāt jaunu piedāvājumu likumprojektā par minimālajām sociālajām iemaksām, lai nodrošinātu sociālās garantijas cilvēkiem ar zemu atalgojumu, it īpaši reģionos, šodien tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) aģentūrai LETA sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
Reirs stāstīja, ka amatpersonas "praktiski" vienojušās veidot darba grupu, kurā būtu iesaistīti LM, Finanšu ministrija (FM), Valsts Ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI), sociālie partneri, Latvijas Darba devēju konfederācija un arodbiedrības. Darba grupa līdz maijam izstrādātu piedāvājumu un koncepciju uzlabojumiem, kas īpaši pasargātu cilvēkus ar maziem ieņēmumiem. Bet par konkrētiem termiņiem vienošanās vēl nav, piebilda Reirs.
Viņš arī pastāstīja, ka šobrīd "Vienotība" piedāvā risinājumu, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, var izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas. "Ja uzņēmējs izvēlēsies un būs sociāli atbildīgs, un gribēs normāli apdrošināt savu strādājošo, tad viņam ir iespēja izvēlēties šo sociālo maksājumu," sacīja ministrs. Savukārt uzņēmumiem ar apgrozījumu virs 40 000 eiro būtu tikai viena iespēja - MUN 15% apmērā.
Taujāts, vai tad no 1.janvāra sociālās iemaksas nebūs, Reirs norādīja, ka LM piekrīt Kučinska piedāvājumam par MUN palielināšanu, bet ar noteikumu, ka minimālo sociālo iemaksu norma tiek uzlabota.
Kā aģentūrai LETA norādīja Kučinskis, kad "Vienotība" noformulēs konkrētus piedāvājumus normas uzlabošanai, "mēs esam gatavi tos uzklausīt tālāk".
Taujāts, vai viņš atbalsta LM piedāvājumu par iespēju izvēlēties uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 40 000 eiro gadā izvēlēties, kāds maksājums tiks veikts, Kučinskis sacīja, ka tas ir interesants piedāvājums. To atzina ar Reizniece-Ozola, norādot, ka vēl jāizvērtē, kā to varētu administrēt un vai tas nebūtu pārāk sarežģīti.
Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja likumprojektu par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas.
Savukārt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien ar balsu vairākumu nolēma virzīt izskatīšanai parlamenta sēdē saistīto likumprojektu par mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes palielināšanu līdz 15%.