Pamatojoties uz saņemto analīžu rezultātiem, Rīgā atļauts peldēties visās oficiālajās un neoficiālajās peldvietās, tomēr zilaļģu dēļ atsevišķās vietās peldēties nebūtu ieteicams un ir izvietotas attiecīgas brīdinājuma zīmes, informē Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departaments.
Vērtējot oficiālo peldvietu ūdens mikrobioloģisko kvalitāti 6.augustā, Veselības inspekcija (VI) atceļ noteikto peldēšanās aizliegumu Rīgas peldvietā Ķīpsala un Siguldas Gaujas peldvietā.
Sociālos tīklus vasaras pilnbriedā pāršalca trīs bērnu māmiņas Montas ieraksts vietnē “Facebook”. Viņa ziņo par bīstamu baktēriju, kura ieperinājusies dažādās ūdenstilpēs, vēsta raidījums Bez tabu.
Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka šā gada peldsezonas pēdējās peldūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās liecina, ka paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā no peldvietām. Taču aizliegums peldēties noteikts Rumbulas peldvietā, kur konstatēta zilaļģu masveida savairošanās.
Veselības inspekcija informē, ka pēc 10. un 11. jūnijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir ieteikts nepeldēties Rīgā, Daugavas peldvietā ”Lucavsala „ un Lielupes kreisā krasta peldvietā „Pasta salas peldvieta”, kur konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums. Pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.
Visās oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un tajās peldēties ir atļauts, secināts Veselības inspekcijas 3. un 4.septembrī veiktajās pēdējās ūdens kvalitātes pārbaudēs.
Veselības inspekcija informē, ka pēc 7. un 8. augustā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts – visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.
Peldsezona Latvijā oficiāli sāksies 15.maijā, un tikai īsi pirms jaunās sezonas sākuma tiks veiktas ūdens kvalitātes analīzes oficiālajās peldvietās. Tomēr pēdējo gadu rādītāji liecina, ka ūdens kvalitāte oficiālajās peldvietās uzlabojas.