Pirms dažām dienām Latvijas iedzīvotāji sāka saņemt zvanus no it kā Smart-ID darbiniekiem, tomēr tie ir krāpnieki, kas izstrādājuši ļoti viltīgu shēmu, kā apkrāpt pat tos, kam kontā naudas nav.
Lai droši iepirktos internetā, apskatītu konta atlikumu internetbankā vai izmantotu kādus citus tiešsaistes pakalpojumus, ir nepieciešama iespēja droši autentificēties jeb pierādīt savu personību. Latvijā visbiežāk izmantotais autentifikācijas rīks ir Smart-ID lietotne, kurai šobrīd ir jau vairāk nekā 3,5 miljoni lietotāju visā Baltijā. Tomēr par spīti tās popularitātei un šķietami vienkāršajai lietošanai arī Smart-ID lietotnes lietošanā iespējams saskarties ar dažādiem drošības riskiem. Kā rūpēties par savu finanšu drošību un ko ņemt vērā, izmantojot Smart-ID, stāsta Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma.
Krāpnieki izsūta viltus e-pastus "Smart-ID" vārdā, lai viltus vietnē izkrāptu internetbankas piekļuves datus, liecina informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publiskotā informācija.
Arī piektdienas rītā, tāpat kā ceturtdien, 20.jūnijā, ir traucēta elektroniskās identifikācijas un parakstīšanās rīka "Smart-ID" darbība, aģentūru LETA informēja "Smart-ID" pārstāvji.
Iespējama kiberuzbrukuma dēļ ceturtdienas rītā traucēta elektroniskās identifikācijas un parakstīšanās rīka "Smart-ID" darbība, aģentūru LETA informēja "Smart-ID" izstrādātāja "SK ID Solutions" Latvijas filiāles un biznesa attīstības vadītāja Sanita Meijere.
Ieviešot izmaiņas Smart-ID reģistrācijas procesā, no 1.februāra paplašinātas Smart-ID biometriskās reģistrācijas iespējas. Lai jau no mazotnes izkoptu drošus digitālos paradumus, turpmāk arī bērni no 7 gadu vecuma vecāku uzraudzībā varēs attālināti izveidot savu Smart-ID kontu.
Lai iedzīvotāju un uzņēmumu elektroniskā saziņa un dokumentu aprite ar valsts un pašvaldību iestādēm būtu vēl ērtāka, e-adrese un daudzi citi pakalpojumi turpmāk būs pieejami arī ar Latvijā jau zināmo risinājumu Smart-ID, ko nodrošina "SK ID Solutions", aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Šovakar no plkst. 23.00 līdz 29. maija plkst. 5:00 Smart-ID risinājuma uzturētājs uzņēmums SK ID Solutions veiks plānotus infrastruktūras uzlabošanas darbus. To laikā var būt traucēta Smart-ID lietošana gan autentificējoties, gan parakstot dokumentus, gan arī, izmantojot laika zīmogu.
Baltijas digitālās autentifikācijas sistēmas "Smart-ID" platformā tehniskās problēmas pagaidām atrisinātas tikai e-pakalpojumu lietotājiem, savukārt visas tehniskās nepilnības, tostarp, internetbanku lietotājiem plānots novērst trešdienas laikā, pastāstīja "Smart-ID" pārvaldnieka "SK ID Solutions" Latvijas filiāles vadītāja Sanita Meijere.
Digitālā autentifikācijas sistēma Smart-ID ir izgājusi sarežģītu sertifikācijas procesu un saņēmusi augstāko drošības pakāpi - QES. QES ir vienlīdzīgs ar roku rakstītam parakstam, un Smart-ID lietotāji var legāli parakstīt jebkuru dokumentu, un tam jābūt atzītam visā Eiropas Savienībā.