Ne vienu reizi vien sociālajos medijos izcēlušās diskusijas par dažādām optiskām ilūzijām. Cilvēki visbiežāk iedalās divās daļās, vieni redz vienu, bet citi pavisam ko citu. Tā reiz sociālajos medijos izcēlās liela diskusija par kādas kleitas krāsu. Šobrīd mikroblogošanas vietnē "X" aizsākusies jauna diskusija.
Bieži vien sociālajos medijos raisās asas diskusijas par dažādos attēlos redzēto. Vieni fotogrāfija redz vienu, bet citi pavisam ko citu. Šoreiz sociālajā medijā "TikTok" ievietota jauna optiskā ilūzija.
Nereti raugoties uz vienu un to pašu fotogrāfiju, diviem cilvēkiem var rasties domstarpības, jo katrs bildē saskata, ko pavisam citu. Optiskās ilūzijas bieži vien raisa plašas diskusijas cilvēku starpā. Aplūko zemāk esošos attēlus, vai tu redzi tajās attēlotos ovālus kustamies, vai tomēr nē?
Fotogrāfija bieži vien var būt acīm mānīga ne tikai apstrādes ("fotošopa") dēļ. Interesantā leņķī vai pozīcijā uzņemta bilde var uz brīdi "sagrozīt smadzenes" un mēs nevar noticēt savām acīm. Tās bieži vien optiskās ilūzijas, kurās dažādi cilvēki redz katrs savu ainu.
Lielbritānijas Nacionālā Veselības dienesta ķirurgs, pedagogs Karans Radžs sociālajā medijā "TikTok" dalījās ar mulsinošu optisko ilūziju, vēsta medijs Daily Star.
Sociālos medijus ir pāršalkusi jauna optiskā ilūzija. Cilvēku viedokļi krasi dalās, vieni fotogrāfijā saskata suni, savukārt citi cilvēku, vēsta medijs "Daily Star". Ko redzi tu?
Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas meži" Mežaparkā ir izvietojuši fotografēšanās sienu ar optiskām ilūzijām saistībā ar starptautiskā 3D mākslas festivāla "Rīgas ilūzijas" tuvošanos, kas jūnijā norisināsies Mežaparkā, informēja kompānijā.
Internetā populāra kļūst jauna optiska ilūzija, un zinātnieki brīdina, kas tās iedarbība var būt daudz ilgāka, nekā dažas minūtes. Tas ir saistīts ar "McCollough" efektu, kura dēļ jums liekas, ka baltas un melnas svītras tomēr ir citā krāsā, raksta "The Sun".