NASA

20.nov 2018
Pirms aptuveni divām nedēļām NASA publicējusi ārkārtīgi augstas izšķirtspējas video, kas uzņemts Starptautiskajā kosmosa stacijā un tajā redzama Zeme.
31.okt 2018
ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) teleskopam "Kepler" beigusies degviela un tas tiks pamests kosmosā.
30.okt 2018
ASV Nacionālās aviācijas un kosmosa pārvaldes (NASA) kosmosa zonde "Parker Solar Probe" pietuvojusies rekordlielā tuvumā Saulei un turpina tai tuvoties ar ātrumu 70 kilometri sekundē, tādējādi kļūstot arī par ātrāko cilvēka radīto aparātu.
27.aug 2018
29.augustā Zemei pietuvosies asteroīds, ko uzskata par potenciāli bīstamu, ziņo Fox News.
20.aug 2018
NASA publicējusi jaunu video, kurā redzama Mēness virsma. Kadri tapuši, pateicoties kosmiskajam aparātam Lunar Reconnaissance Orbiter.
photo_camera
3.jun 2018
22. maijā kosmosā tika palaista "SpaceX" raķete. Palaišanas procesā tika “izkausēta” NASA fotogrāfa kamera, vēsta "Mashable".
5.mai 2018
Sestdien no ASV rietumu piekrastes startējusi nesējraķete "Atlas V", kurai kosmosā jānogādā pētniecības robots "InSight", kura mērķis ir Marss.
2.mai 2018
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) plāno sestdien nosūtīt uz Sarkano planētu ģeoloģiskās pētniecības robotu "InSight".
19.apr 2018
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) trešdienas vakarā palaida izplatījumā planētu meklēšanas satelītu TESS ("Transiting Exoplanet Survey Satellite"). 337 miljonus ASV dolāru vērto satelītu TESS nogādāja izplatījumā ASV privātā kosmisko lidojumu uzņēmuma "SpaceX" nesējraķete "Falcon 9", kas startēja no kosmodroma Kanaveralas zemesragā Floridas štatā. NASA mērķis ir ar šo satelītu skenēt 85% izplatījuma, meklējot debesu ķermeņus, uz kuriem varētu eksistēt dzīvība. TESS ir paredzēts meklēšanai ārpus Saules sistēmas, skenējot tuvākās spožākās zvaigznes, lai konstatētu periodiska to blāvuma pazīmes, kas varētu nozīmēt, ka ap šīm zvaigznēm riņķo planētas. Ir gaidāms, ka TESS atklās 20 000 planētu ārpus Saules sistēmas, tai skaitā vairāk nekā 50 Zemes lieluma planētu un līdz 500 planētu, ka ir mazāk nekā divas reizes lielākas par Zemi, paziņoja NASA. Šie atklājumi tiks tālāk izpētīti ar teleskopiem, meklējot pazīmes, kas liecinātu par šo planētu piemērotību dzīvībai. Šādas pazīmes būtu akmeņaina vide, Zemei līdzīgs planētas izmērs un piemērots attālums līdz šīs planētas "saulei", kas ļautu nodrošināt pareizo šķidra ūdens temperatūru.
7.apr 2018
ASV Ģeoloģijas dienesta bijušais darbinieks Ītans Troubridžs atklājis slepenu informāciju par to, ka Zemi sagaida neizbēgams pasaules gals.
2.apr 2018
Gads, kurš aizvadīts kosmosā, cilvēku izmaina ne tikai ārēji, bet skar pat gēnus, informē CNN.
28.mar 2018
ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) uz 2020.gadu pārcēlusi tās jaunā teleskopa nogādāšanu kosmosā, kuru sākotnēji bija paredzēts nogādāt izplatījumā šā gada oktobrī.
2.mar 2018
NASA informē, ka mūsu planētais Zeme šodien garām palidos asteroīds, kas izmēros līdzinās autobusam.
3.feb 2018
Zinātnieki no Pensilvānijas universitātes ar NASA atbalstu izstrādā sistēmu, kā pārstrādāt astronautu fekālijas ēdamā maisījumā, lai ekipāžai būtu "ēdiena" krājumi, dodoties ilgākās misijās.
22.jan 2018
Gigantisks asteroīds, kurš pēc izmēriem ir līdzvērtīgs slavenajam debesskrāpim Burj Khalīfah Dubaijā, tuvojas Zemei. Par to ziņo NASA.
photo_camera
8.dec 2017
Ziņu aģentūra "Associated Press" publicējusi novembra vidū uzņemtu video, kurā redzams, kā izskatās picas ballīte, kuru NASA astronauti sarīkojuši kosmosa stacijā.
28.nov 2017
NASA kosmiskais aparāts "Solar and Heliospheric Observatory", kas veidots, lai pētītu Saules aktivitāti, iemūžinājis dīvainu objektu. Video publicēts Youtube kanālā Paranormal Crucible. Video autori apgalvo, ka objekts pārsteidz ar saviem gigantiskajiem izmēriem.
19.nov 2017
ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) sestdien palaidusi pirmo jaunākās paaudzes meteoroloģisko pavadoni, kura uzdevums būs uzlabot laika prognožu precizitāti un aktualitāti.
31.aug 2017
NASA apstiprinājusi, ka milzīgs asteroīds palidos garām Zemei.
28.aug 2017
Šonedēļ relatīvi nelielā attālumā Zemei pašausies garām prāvs asteroīds, kura tuvošanās kārtējo reizi izraisījusi diezgan lielu ažiotāžu un pat bailes. Taču vēl lielāki draudi mūsu civilizācijai slēpjas burtiski zem kājām – tie ir vairāk nekā 20 supervulkāni, kas atrodas dažādos planētas nostūros. Par laimi, to pilnvērtīgi izvirdumi nav bieži un notiek vidēji reizi vairākos simtos tūkstošu gadu.