Limbažos pēc kādas daudzdzīvokļu mājas renovācijas, kuru laikā iedzīvotājiem nācies sadzīvot ar trokšņiem, vienas iedzīvotājas dzīvoklī trokšņi palikuši, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Trešdien portāls "jelgavniekiem.lv" vēstīja, ka kāda daudzstāvu nama dzīvoklī atrasts miris sirmgalvis. Sarunā ar raidījumu "Degpunktā" ēkas iemītnieki pastāstījuši, kāpēc viņiem licies, ka, iespējams, ar pensionāru noticis kas nelāgs.
Pašu rokām atjaunot māju? – tas šķiet izaicinājums! Cik viegli vai grūti tas ir patiesībā? Ar savu pieredzi un secinājumiem dalās uzņēmējs Dainis Priednieks, kurš ar ģimeni uz laukiem pārcēlās pirms 10 gadiem un nu jau droši sevi var saukt par pieredzējušu mājas atjaunotāju.
Kādu daudzdzīvokļu namu Liepājā apsēdušas peles, kuras pat bez problēmām tiek līdz ēkas piektajam stāvam. Tas sagādājis ļoti nepatīkamus brīžus kādai no namā mītošajām ģimenēm.
Ir aprēķināts, ka trauku mazgājamā mašīna palīdz ietaupīt 4 reizes vairāk laika, salīdzinot ar parasto trauku mazgāšanu. Vidēji tās ir 200 stundas gadā, kas pielīdzināmas 23 dienām. Būtiski ir arī tas, ka trauku mazgājamās mašīnas ļauj taupīt dabas resursus: nedēļas laikā var "ietaupīt” tik ūdens, lai tā pietiktu 5 mazgāšanās reizēm dušā.
Lai gan Latvijā saskaņā ar Valsts policijas statistikas datiem šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pērno gadu, par 20 % pieaudzis zagto automašīnu skaits, līdzīgi kā pērn arī šogad iedzīvotāji vairāk satraucas par sava mājokļa drošību, nevis par automašīnas zādzību.
DNB veiktajā aptaujā noskaidrots, ka vasara ir karstākais laika periods ne vien pēc temperatūras, bet arī pēc iedzīvotāju aktivitātes - šajā gadalaikā 63 % respondentu ir veikuši mājokļa būvniecību vai pārbūvi. Savukārt 59 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju tieši vasaras mēnešos remontē savu mājokli. Aptaujas rezultātos iezīmējas arī Latvijas iedzīvotāju praktiskā daba un daudzpusīgums - kad runa ir par mājokļa pārveidi un interjera atsvaidzināšanu, lielākoties visus remonta un pārbūves darbus aptaujātie veic pašu spēkiem.
Vasara ir karstākais atvaļinājumu laiks, pirms kura svarīgi ne tikai pārdomāt savu ceļa somu saturu, bet arī pārliecināties par mājokļa drošību. Nav iespējams paredzēt jebkuru dzīves situāciju, tomēr ir iespējams izdarīt visu, kas ir tavos spēkos, lai pasargātu sevi un savu mājokli no garnadžu iebrukuma.
Tuvojoties Jāņiem un svētku brīvdienām iedzīvotāji aicināti laikus pievērst uzmanību mājokļu drošībai. “Seesam” dati liecina, ka ielaušanās dzīvokļos un privātmājās laupīšanas nolūkos svētku dienās notiek pat līdz četrām reizēm biežāk nekā ikdienā.
Valdības ēkā atrodas vairākas valsts iestādes. Tostarp kaimiņos Ministru kabinetam atrodas Augstākā tiesa. Gaitenī, kas ir ēkas pusē, kurā atrodas tiesa, ir arī labierīcības. Turklāt tās ir valdības sēžu zāles vistuvāk esošās tualetes, kas iepriekš bijušas pieejamas visiem valdības apmeklētājiem. Tomēr aptuveni pirms trim nedēļām tualetes pēkšņi slēgtas, vēsta "LNT ziņas".
Katru dienu Latvijā tiek reģistrēti vidēji desmit mājokļu aplaupīšanas gadījumi, un zādzības no mājokļiem ir otrs biežākais atlīdzību pieteikšanas cēlonis īpašuma apdrošināšanā, liecina Valsts policijas un apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Nereti zādzības no īpašumiem tiek izdarītas tieši naktīs, turklāt pašiem saimniekiem klātesot.
Atmodas ielas nama (Rēzekne) iedzīvotāji ir sašutuši par sava namsaimnieka rīcību. Šī nama iedzīvotāji jau vairākus gadus spiesti noraudzīties kā bezpajumtnieki nokārto savas dabiskās vajadzības un izdemolē kāpņutelpu, bet mājas pārvaldnieks pat necenšas neko darīt, lai to novērstu, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Ikdienā nejauša sadzīviska trauma var gadīties ikvienam, taču visbiežāk šajos negadījumos cieš tieši bērni. Ik gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigādes steidzas izsaukumos pie teju 3700 bērniem līdz trīs gadu vecumam, kuri lielākoties gūst traumas tieši mājās.