Jau izsenis tieši rudens ir vīrusu un saaukstēšanās laiks. Sākoties lapkritim, gaiss paliek aukstāks un cilvēki bieži šīs gaisa masas ignorē, tāpēc rūpes par veselību un imunitāti paliek otrajā plānā. Ko darīt, ja pirmais par sevi signalizē iekaisis kakls? Lasi tālāk un uzzini! Iespējams, ka tiksi “sveikā, cauri” ar labu tēju.
Rudens drēgnie laikapstākļi, gaisa temperatūras svārstības, nepiemērota apģērba izvēle, kā arī emocionāla pārslodze var mazināt organisma aizsargspējas, kā rezultātā tas kļūst uzņēmīgāks pret dažādiem vīrusiem un ir lielāka iespēja saaukstēties. Viens no izplatītākajiem saaukstēšanās simptomiem ir kakla sāpes.
Kakla sāpes var parādīties pēkšņi un negaidīti, turklāt īpaši bieži tas notiek aukstajā gadalaikā. Nereti pie šo sāpju parādīšanās vainojam vīrusus un saaukstēšanos, taču vai tas ir vienīgais kakla sāpju iemesls? Kā atšķirt vīrusa izraisītas kakla sāpes no angīnas? Kā pareizi izmantot ārstniecības augu spēku kakla sāpju remdēšanai? Un kuros gadījumos nekavējoties jāvēršas pie ārsta? Konsultē ģimenes ārste Zane Zitmane un klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.
Kakla sāpes diemžēl ir biežas un ļoti izplatītas sabiedrotās ziemas laikā. Lai kā mēs censtos, reizēm šķiet, ka no tām izvairīties nav iespējams. Taču jāņem vērā, ka kakla sāpes mēdz būt dažādas, tāpat kā to rašanās iemesli. Kā identificēt kakla sāpes un kā tās pareizi ārstēt – konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts ausu, kakla un deguna ārsts LOR klīnikā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Jānis Sokolovs un BENU Aptiekas farmaceita asistente Zanda Ozoliņa.