Tuvākajā laikā elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenas arvien vairāk būs atkarīgas no vēja ražošanas, hidroelektrostaciju (HES) darbības, lētākas enerģijas importa no kaimiņvalstīm un termoelektrostaciju ražošanas izmaksām, aģentūrai LETA prognozēja energokompānijas "Enefit" juridisko klientu segmenta vadītājs Raimonds Vērdiņš.
Baltijā elektroenerģijas vidējā cena šogad maijā salīdzinājumā ar aprīli pieauga par 26% un bija 75,85 eiro par megavatstundu (MWh), AS "Latvenergo" jaunākajā Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma finanšu produktu speciāliste Inga Salceviča.
Latvijā elektroenerģijas vidējā cena šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu saruka par 12% un bija 60,25 eiro par megavatstundu (MWh), AS "Latvenergo" jaunākajā Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma tirdzniecības portfeļa analītiķe Rodika Prohorova.
Martā mēneša vidējā elektroenerģijas cena Latvijā samazinājās līdz 68,21 eiro par megavatstundu (EUR/MWh), kas ir zemākais līmenis kopš pērnā gada aprīļa. Tādējādi martā elektroenerģijas cena Latvijā bija par 9% zemāka nekā februārī, bet attiecībā pret 2023. gada martu tā samazinājās par 22%. Līdzīga tendence bija vērojama arī kaimiņvalstīs: Lietuvā cenu līmenis bija identisks Latvijai, bet Igaunijā mēneša vidējā cena bija nedaudz augstāka – 68,26 EUR/MWh, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 34% un bija 55,51 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.
Šogad Latvijā vērojams straujš elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenas samazinājums. Martā cena Nord Pool biržas Lartvijas cenu zonā sasniegusi vēsturiski zemāko slieksni – 24,02 EUR/MWh, kamēr februārī tā bija par 4,03 EUR/MWh dārgāka. Tik zems cenas līmenis Latvijā, kopš Nordpool biržas darbības uzsākšanas – 2013. gada, ir vērojams pirmo reizi, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).