Dzemdes kakla vēzis

11:03
Daudzās pasaules valstīs janvāris ir Dzemdes kakla vēža modrības mēnesis, kad ārsti un citi speciālisti dažādi aktualizē nepieciešamību būt modriem par dzemdes kakla vēža riskiem un vienlaikus iespējām to ne tikai novērst, bet izskaust kā problēmu sabiedrībā.
4.apr 2024
Ik gadu februārī tiek atzīmēta starptautiskā pasaules pretvēža diena. Onkoloģiskās saslimšanas ir viens no biežākajiem cilvēku nāves iemesliem. Latvijas sieviešu vidū, viens no izplatītākajiem audzējiem ir dzemdes kakla vēzis.
5.jun 2022
Katru gadu Latvijā no dzemdes kakla vēža mirst vairāk kā 100 sieviešu,  skaidro Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
2.feb 2020
Latvijā katru gadu aptuveni 110 sievietes mirst no dzemdes kakla vēža, informēja Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.
15.sep 2019
Dzemdes kakla vēzis ir otrs biežāk sastopamais vēža veids pēc krūts vēža Latvijā. Ar to ik gadu saslimst vidēji 260 sievietes. Atšķirībā no citiem vēžu veidiem, šim vēzim ir skaidri zināms izraisītājs. 99% gadījumu dzemdes kakla vēzi izraisa cilvēka papilomas vīruss (CPV). Vairāk par to, kā sevi pasargāt no šī vīrusa un nepieļaut dzemdes kakla vēža attīstību, stāsta medicīnas zinātņu doktore, ginekoloģe Jana Žodžika.
17.dec 2018
Sanitas mamma Judīte Inkena-Pitkēviča ar sociālā tīkla "Facebook" starpniecību lūdz ziedot naudu viņas meitiņai, kura ilgstoši cīnās ar dzemdes kakla vēzi.
12.dec 2018
Vairāku mēnešu periodā ik pa brīdim tiek aktīvi lūgta palīdzība 32 gadus vecai latviešu modelei un 10 gadus veca puisēna mammai Sanitai Zutei, kuru plosa dzemdes kakla vēzis. Sanitas mamma Judīte Inkena-Pitkēviča aizgājusi no darba, lai diendienā varētu palīdzēt savai meitiņai, vēsta "Privātā Dzīve".
10.feb 2016
Šomēnes, atzīmējot Pasaules vēža dienu, Veselības centra 4 (VC 4) ārsti un speciālisti vēlas sniegt savu artavu sabiedrības izglītošanā, veidojot informatīvu projektu par dažādām tēmām, kas sekmētu agrīnu diagnostiku un rosinātu uzsākt savlaicīgu ārstēšanu.
6.mai 2015
Ir pierādīts, ka aptuveni 50–80% seksuāli aktīvu sieviešu kādā savas dzīves posmā inficējas ar cilvēka papilomas vīrusu, turklāt vairāk nekā 70% šo infekciju ir saistītas ar vīrusa onkogēnajiem jeb vēzi izraisošajiem tipiem. Latvijā aizvien ir viens no augstākajiem dzemdes kakla vēža saslimstības un mirstības līmeņiem Eiropā, lai gan tā ir slimība, ar kuru 21. gadsimta sabiedrībai vajadzētu veiksmīgi tikt galā.