Dūmu detektori

1.dec 2024
Divstāvu dzīvojamā mājā Rīgā, Mikus ielā sestdien dūmvadā ar atklātu liesmu deguši sodrēji, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.
5.mar 2023
Lai arī jau trīs gadus atbilstoši Ugunsdrošības noteikumu prasībām katrā mājoklī obligāti ir jābūt uzstādītam un aktīvam vismaz vienam dūmu detektoram, vēl joprojām 16% Latvijas mājokļu nav ar to aprīkoti, noskaidrots risku apdrošinātāja "If P&C Insurance" ("If") Latvijas filiāles veiktajā pētījumā.
1.jan 2020
No šodienas stājas spēkā nozīmīgas Ugunsdrošības noteikumu prasības, kas paredz, ka visās privātmājās un dzīvokļos jābūt ierīkotiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.
8.okt 2019
Apkures sezonai nesagatavoti dūmvadi un apkures sistēmas, neuzstādīti dūmu detektori – rudens sākums ugunsdzēsējiem sācies, kā ierasts – ar ugunsnelaimēm, ko izraisījusi cilvēku pašu nolaidība.
11.sep 2019
Lai atgādinātu par ugunsdrošības nozīmīgumu ikviena ikdienā un dūmu detektora nepieciešamību mājokļos, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) 112 dienas pirms dūmu detektoriem būs jābūt obligāti katrā mājoklī, rīkoja preses konferenci ar paraugdemonstrējumiem. Ik gadu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz apmēram 9000 ugunsgrēku dzēšanu, kurus lielākoties izraisīja tieši neuzmanīga rīcība ar uguni - neuzmanīga smēķēšana telpās vai ēdiena gatavošana, kā arī citu ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni. Šogad ugunsgrēkos zaudētas jau 54 cilvēku dzīvības - daļu no šīm traģēdijām varēja novērst, ja vien mājokļos būtu uzstādīti dūmu detektori! “Vislielāko ugunsnelaimju postu rada cilvēku neuzmanība, bezatbildīga rīcība un arī nezināšana, kā pasargāt sevi. VUGD veiktais pētījums atklāja, ka 68% iedzīvotāju ir svarīgi, lai dūmu detektors būtu uzstādīts mājokļos, tomēr tikai 9% iedzīvotāju tie ir uzstādīti! Diemžēl nevienā ugunsgrēkā ar cietušiem un bojāgājušiem cilvēkiem, ugunsdzēsēji glābēji nedzird spalgo dūmu detektora skaņu, jo tas daudzos mājokļos joprojām nav uzstādīts! Aicinu cilvēkus beidzot sākt uzņemties atbildību par savu dzīvību un savlaicīgi izdarīt nepieciešamos soļus, lai sevi un tuviniekus pasargātu no ugunsnelaimēm!” preses konferencē norādīja VUGD priekšnieka pienākumu izpildītājs K.Eklons. “Ugunsgrēki, kuros cietuši cilvēki, ir vieni no vissmagākajiem izsaukumiem. Arī NMPD mediķiem psiholoģiski ir grūti redzēt cietušos, kuriem apdegusi ir puse vai vairāk no cilvēka ķermeņa. Vēl jo vairāk, kad no krāsmatām tiek iznests pārogļojies bērna ķermenītis, kuram vairs nav iespējams palīdzēt. Ugunsnelaimes, kas laupa dzīvības un cilvēku var sakropļot, tik tiešām var iesākties nemanot - naktī, kamēr cilvēki guļ vai rosās blakus istabā. Dūmu detektors laikus brīdina par draudošo nelaimi, tāpēc aicinām tos savā mājoklī uzstādīt jau šodien!” norāda NMPD direktore Liene Cipule.
14.aug 2019
Dūmu detektoru ieviešana visos mājokļos no 2020. gada 1. janvāra būs obligāta prasība, kas iedzīvotāju vidū jau šobrīd raisījusi ne mazums jautājumu. Taču, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, šāds solis ir bijis ļoti nepieciešams – ugunsdrošības situācija valstī ir patiesi skaudra. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) apkopotie dati liecina, ka kopš 2017. gada – divarpus gadu laikā – atlīdzībās par ugunsgrēkiem privātpersonu īpašumā izmaksāti teju 4 miljoni eiro. Lai mazinātu iedzīvotāju bažas un neskaidrības, BALTA Īpašuma un speciālo produktu vadības pārvaldes vadītājs Uģis Uškāns sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) skaidro dūmu detektoru nozīmi, ko ņemt vērā, tos uzstādot, kā arī sniedz atbildes uz citiem mājokļu īpašnieku visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.
2.jan 2019
Aizvadītajā gadā no 10.augusta līdz 3.decembrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas no teritoriālajām struktūrvienībām visā Latvijā veica vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašnieku (lietotāju) aptauju un konsultācijas par ugunsdrošību.