Tā kā iedzīvotāji ir saņēmuši brīdinājumus par iespējamiem gaisa apdraudējumiem, daži no viņiem domāja, kur paslēpties, ja tuvumā nav patvēruma vai tas nav sasniedzams.
Dronu eksperts Šarūns Jasikevičs saka, ka vissvarīgākais, kas jāievēro, ir vienkāršs noteikums - jebkura paslēptuve ir labāka nekā nekāda.
Par to un citiem jautājumiem “tv3.lt” raidījumā runā dronu eksperts Šarūns Jasikevičs.
Pēc tam, kad tika paziņots, ka iedzīvotājiem ir jāpaslēpjas patvertnēs, dažiem cilvēkiem radās jautājumi. Ne visur bija patvertnes, un dažviet tās pat bija slēgtas. Kā šādā gadījumā rīkoties iedzīvotājiem? Vai ir drošāk palikt mājās, ja, piemēram, nav pagraba?
Šeit, iespējams, vajadzētu koncentrēties uz ļoti vienkāršu loģiku - jebkura slēptuve ir labāka nekā nekāda. Protams, vislabāk ir paslēpties dzelzsbetona bunkurā dziļi pazemē, kurā ir autonomas dzīvības uzturēšanas sistēmas.
Bet, ja tāda nav, vienmēr jāpatur prātā vienkārša lieta. Pat ja atrodaties ārā, bedre ir labāka nekā stāvēšana klajā vietā. Koka pajumte ir labāka nekā nekāda, un dzelzsbetona pajumte ir labāka nekā koka. Vienmēr jāpatur prātā šī vienkāršā slēpšanās aritmētika un jācenšas atrast jebkuru vietu, kur paslēpties.
Ja nav iespējas doties uz patvertni vai tās vienkārši nav, labāk izvēlēties pagrabu. Ja pagraba nav, labāk atrasties ēkā, bet telpā ēkas iekšpusē, kur ir iekšējās sienas un starpsienas, lai nebūtu atvērtu telpu un logu.
Ja ēkai ir vairāki stāvi, vienmēr labāk doties uz apakšējiem stāviem, jo visbiežāk visi triecieni notiek augšējos stāvos, uz jumta. Tāpēc, protams, visu laiku jāmeklē vieta, kur paslēpties. Sliktākais variants ir vienkārši gaidīt klajā laukā, līdz kaut kas nokrīt no debesīm.
Par gaisa telpas apdraudējumu vairāk lasiet šeit.