ASV Senāts nobalsojis par aizsardzības budžeta plānu 925 miljardu dolāru (800 miljardu eiro) apmērā, no kuriem 350 miljoni dolāru paredzēti Baltijas drošības iniciatīvai.
Nobela Miera prēmijas piešķiršana Venecuēlas opozīcijas līderei Marijai Korinai Mačado, nevis ASV prezidentam Donaldam Trampam, ir apliecinājums tam, ka Nobela komitejai politika ir svarīgāka par mieru, piektdien pauda Baltā nama komunikācijas direktors Stīvens Čeungs.
Prokuratūra cēlusi apsūdzību divām bijušajām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonām par kopumā vairāku tūkstošu eiro slepeniem mērķiem paredzētas naudas summu piesavināšanos, noskaidroja aģentūra LETA.
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) atbalsta finansējuma palielināšanu aizsardzībai, bet neatbalsta 2026. gada budžeta projekta virzīšanu uz Saeimu, piektdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē paziņoja ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs.
Krievu okupācijas spēki naktī uz piektdienu uzbruka Ukrainai ar "Shahed" tipa trieciendroniem un ballistiskajām raķetēm, nogalinot zēnu Zaporižjā un ievainojot vismaz deviņus cilvēkus Kijivā.
Novembra vidū gaidāmajā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vispārējās konvencijas par tabakas uzraudzību dalībvalstu 11. konferencē plānots apspriest cigarešu ar filtru aizliegumu, un Eiropas Savienība (ES) varētu atbalstīt šādu aizliegumu.
Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) traucējumi Latvijas gaisa telpā šogad deviņos mēnešos fiksēti 1060 reižu, kas ir 2,6 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, aģentūrai LETA norādīja VAS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) pārstāvji.
Latvijā valsts budžeta deficīts nākamajā gadā plānots 3,3% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), piektdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) paziņoja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).
Lietuvā piecās slaucamo govju novietnēs valsts dienvidrietumos apstiprināti pirmie infekciozā katarālā drudža jeb zilās mēles slimības gadījumi, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).
Zemestrīcē Filipīnu dienvidos piektdien gājuši bojā vismaz divi cilvēki, bojātas daudzas ēkas, to vidū slimnīca un skolas, un vietām pārtraukta elektroapgāde.
Ja Spāniju neizdosies pārliecināt palielināt aizsardzības izdevumus līdz 5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), par ko tika panākta vienošanās NATO samitā jūnijā, iespējams, šo valsti vajadzētu izslēgt no Ziemeļatlantijas alianses, ceturtdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.
Saeimas deputāti skatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā 2. oktobrī nodeva grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kas paredz, ka, uz laiku pārtraucot transportlīdzekļa reģistrāciju, numura zīmes nebūs jānodod.
Nule notikušo Čehijas parlamenta vēlēšanu uzvarētājs Andrejs Babišs ceturtdien paziņoja, ka viņam bijusi telefonsaruna ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un tās gaitā viņš paudis cerību uz drīzām kara beigām Ukrainā.
Krievijas organizētās provokācijas pret Rietumiem pieaugs, ceturtdien Rīgā žurnālistiem prognozēja Eiropas Savienības (ES) aizsardzības un kosmosa komisārs Andrjus Kubiļus.
Pērn Latvijā radīti vairāk nekā 269 000 tonnu pārtikas atkritumu - vidēji 144 kilogrami uz cilvēku, aģentūrai LETA informēja SIA "CleanR", atsaucoties uz projekta "LIFE IP - Atkritumi kā resursi Latvijā" pētījuma datiem.