Komentāri / Politiski bastardi
 

42 komentāri

hharalds
Es par†ijas uzskatu par sabiedriskām [/an†isabiedriskām] organizācijām / in†erešu grupām, kuru īstenie locekļi, tobiš Par†eigeno$$es, ieņēmušies par mērķi ietrāpīt valsts un citās varas iestādēs un šefot. vienīgo rezonu piešķirt par†ijām kāpostu redzu iekš tam, ka lai par†ijas neatkarātos (lasi "mazākā mērā atkarātos"!) no sponsoru kāposta. glupi sanāk - tāpat kā ar reklāmām - darbaļaudīm iznāk pašiem maksāt par savu smadzeņu drātēšanu! ziedotāji? ziedos tie paši, kuri pasūta muzonu. lai iztiek no biedru naudām? kam vairāk Par†eigeno$$u ar vairāk kāposta (un tās "varas" par†ijas!), noteiks lielākas. nu, vērienīgai un dārgai promaucības kompānijai nesanāks "po ļubomu". bez kādām %-u barjerām lai katrs ziedo par†ijai, kura viņam simpatizē? kkā spaidu kārtā nav pēc bontona! un pēc Kangarā†a vēlēšanu rezultātiem nojaušams, ka tiem pašiem / tādiem pašiem Šchwanziem saziedotu. :(
16.oktobris 2019, 9:47 Atbildēt
ppar partijām
taisnība !
Tāpēc jau K.Ulmanis tos pļurkšķus aizliedza !
17.oktobris 2019, 5:10 Atbildēt
VVar labot
To var labot, nosakot, ka partiju reģistrē, ja tajā ir vismaz 5000 biedru.
16.oktobris 2019, 10:21 Atbildēt
IInta
Žetons!
:))
16.oktobris 2019, 13:38 Atbildēt
zzjjjjjjj
Sen laiks. Un partijas biedriem vajadzētu nākt no visas Latvijas, nevis tikai no Stopiņiem, Zoodārza vai kāda pagasta.
17.oktobris 2019, 8:52 Atbildēt
ssvītrotājs
Vajag mainīt mūsu vislabāko vēlēšanu sistēmu uz esošajām partijām mazāk labu.
16.oktobris 2019, 10:35 Atbildēt
lleo
Rakstā kādi 5 punkti par kuriem jāraksta atsevišķi komentāri . Teiksim ,elites definīcija , partijas kā varas faktors , dīcēji vai lepnuma par valsti paudēji, utt . Vienu , varbūt svarīgāko Avotiņš gan nemin. ,proti , 13 Saeimas sastāvs uzrāda paaudžu maiņu . 93.gada iedzīvotāju sastāvs ir sena vēsture ,jo tikai nomiruši no tiem 2,5 miljoniem ir vismaz 875 tūkstoši , kādi 100 tūkstoši aizbrauca uz Austrumiem ,,bet kādi 150 tūkstoši veco ir rietumos ,tātad vismaz puse no to laiku cilvēkiem vienkārši šeit vairs nav . un lūk skatot Saeimas jaunos , izrādās ka krietns pulciņš jauno ir skolojušies un arī strādājuši Rietumos. klausoties tur pabijušo šodienas runas cauri spīd vīzdegunīga virspusējība un totāls individuālais "trampisms" .
16.oktobris 2019, 10:37 Atbildēt
lleo
Visai sarežģīti smags ir jautājums par eliti ! Ko tajā ieskaitīt ! Vai izcils latviešu, jebkuras nozares ,mākslinieks, kas saņem Kultūras fonda pabalstu un dzīvo uz iztikas minimuma robežas , ir latviešu elites sastāvdaļa ? Un vai Riekstiņa kungs kuru nu jau vairākus gadus apraksta kā Latvijas bagātāko vīru ,sevi pieskaita pie elites ? Metiet mani pār kārti ,vai kā mīl smiet kaimiņi ,turiet mani septiņi , bet nevaru es ieskaitīt elitē nu pilnīgi nevienu Saeimas deputātu ! Nesmīdiniet...
16.oktobris 2019, 10:51 Atbildēt
lleo
Bet te arī vismaz atbildes daļa problēmai , partija kā varas faktors. Sastādiet vai nerakstiet nekādu elites definīciju un sarakstu ,elite nav un nebūs vara .Caur partiju vari būt pietuvināts ,nezin gan cik tuvu , lielajai varai . Bet arī tā nemājo Rīgā , tai Briseles un Vašingtonas durvis.
16.oktobris 2019, 11:01 Atbildēt
ddomāju
Laikam jau kaut ko uz labu var mainīt tikai balsojums par Saskaņu
16.oktobris 2019, 10:47 Atbildēt
NNarcise
"Domāju", Jūs tak nedomājiet, jo izskatās, ka esat dzīvojis/ - usi mucā, ka neredzat , nedzirdat "Saskaņas" "lielisko" darbību pašvaldībās.
16.oktobris 2019, 11:35 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Galvenais jautājums ir Rīgas Latviešu Biedrības jautājums, ir iznīcinātās 1938. gada RLB statūtuietvaros paredzētās likumīgas latviešu tiesības biedroties!
Par to aizliegts runāt vispār!

Pat Šnore baidās ieminēties par to!

Vēsturnieki uzspļauj RLB un māmuļai (tas šodien labais tonis 4. maija valstī).

Aplaupītie un apsmietie tautieši , lasiet patiesību par BASTARDU veikto noziegumu - terora aktu 1993. gada 18. februāra naktī! ....... tautastribunals.eu/?p=33716
16.oktobris 2019, 11:20 Atbildēt
LLaimdota
Jāatjauno 1938. gada likumīgie RLB statūti!
18.oktobris 2019, 12:00 Atbildēt
SSpīdola
Nekavējoties!
18.oktobris 2019, 12:00 Atbildēt
EEdge
Process turpinās......" The world of tomorrow is not a world order based on nation states or countries. It is a world order that is based on empires." Guy Verhofstadt, september 2019. Būsim reālisti! "Šodienas laikmets ir ne tikai postkomunistisks, bet arī postdemokrātisks! Pašlaik mēs esam liecinieki, kad tiek veidots demokrātiskais totalitārisms, jeb, ja vēlaties, totalitārais demokrātisms. (..) Rietumos vairs neeksistē politisks spēks, kurš būtu spējīgs aizstāvēt ierindas pilsoņus. Daudzskaitlisko politisko partiju eksistence ir vistīrākā formalitāte. Ar katru dienu starp šīm ķeksīšpartijām būs arvien mazāk atšķirību." A.Zinovjevs, intervija 1999.g. jūlijā Francijas l/a Figaro ( sk. visu - АЛЕКСАНДР АЛЕКСАНДРОВИЧ ЗИНОВЬЕВ: БЕРЛИНСКОЕ ИНТЕРВЬЮ )
16.oktobris 2019, 11:45 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Protams!
16.oktobris 2019, 13:07 Atbildēt
IInta
3x no 13 pamēģināju un par dažādām partijām vēlēt. Garām. Tagad jau sen kā nebalsoju ne par vienu - tātad atstāju sev pilnas tiesības kritizēt it visas tās pēc kārtas un vēl to "vadošos kadrus" atsevišķi - "par konkrētajiem pašu nopelniem" viena arī.
Katrs jau mācās tik ātri, cik spēj un var... Dumb down politika izglītībā pagaidām topā.
Latviešiem taču pēc mentalitātes viensētas vairāk atbilst, ne maisīšanās tik par to sabiedrisko sociumu, kā tagad EU to paģēr, dzenot visus no reģioniem 5G konclāģeros.
16.oktobris 2019, 13:25 Atbildēt
VVecais
Nosauc konkrētu vainīgo, Viktor! Kāpēc man jāstājas kādā no partijām, ja pēc tam mani uzskatīs par vainīgu pie visa sliktā, kas Latvijā notiek?
16.oktobris 2019, 13:42 Atbildēt
IInta
Vēlēšanu likumu kad beidzot pārskatīs, ja reiz partiju saraxti Satversmē nav paredzēti?
Atraduši celbrity - pašiecelto varnešu eliti...
16.oktobris 2019, 13:46 Atbildēt
VVar korumpē un tikai viens izpau
INta
16.oktobris 2019, 13:51 Atbildēt
IInta
Sāku no sākuma: vara korumpē un te tikai viens no tās izpausmes veidiem - trimdas lingvista augstprātiba:
www.delfi.lv/news/na..es-sab.d?id=51552585
16.oktobris 2019, 13:53 Atbildēt
JJāņtārpiņš
Elite- priviliģēta sociāla grupa vai labākie dotajās prasmēs.
16.oktobris 2019, 14:35 Atbildēt
IInta
Labākie dotajās prasmēs ir tā sauktie "eksperti". Elite = izcilība.
18.oktobris 2019, 11:32 Atbildēt
JJāņtārpiņš
Kādas prasmes tiek pielietotas priekšvēlēšanu laikā,tādu prasmju elite arī ir uzvarējušie.
16.oktobris 2019, 14:38 Atbildēt
JJāņtārpiņš
Tā ka politika ir praktiska darbība,tad iespējamais veids viņu novērtēšanai ir praktiskas sacensības,kuras mūsdienās varētu sarīkot kādā lielā ekonomikas simulatora uz datora.
16.oktobris 2019, 14:42 Atbildēt
JJāņtārpiņš
Daudzas lietas tiek apgūtas simulatoros,kur arī tiek novērtētas prasmju praktiska pielietošana.
16.oktobris 2019, 14:45 Atbildēt
VVēža šūna
Partijas pēc viņu izveidošanās iemesla fakta nav nekāda sakara ar tautu,kurā viņa ir izveidota,nav nekāda sakara ar demokrātiju,kā vienīgi viņu tikšanai pie varas,ku noteikumus izveido priekš pastāvīgas ievēlēšanas un sevis uzturēšanas
16.oktobris 2019, 15:04 Atbildēt
MMI
Vo vellos. Autors ir pacēlis ļoti smagu, komplicētu faktisko situāciju.
Tur ir ļoti daudz apakšpunkti kuri pimajā cēlienā ir jāskata atsevišķi, šķēpus laužot. Un tad var likt kopā un modelēt iespējamo nākotni.
Pašā būtībā mēs esam liecinieki pasaules vecās kārtības un jaunās sadursmei. Un šajā sadursmē mainās viss un vēl nav skaidrs vai jaunais izveidosies par nākotnes vērtībām. Tā virspusēji domājot, gribas teikt, ka Briti jau ieslēdza reversu.
Cilvēks ir sarežģīts lopiņš. Viņš reizēm redzot, ka ir sabūvējis šķību šķūnīti ir spējīgs to nojaukt vai pārbūvēt, bet reizēm savā aklumā un dullumā tā arī ieskrien ugunī. Piemēram kā Kārļa Lielā vai Timura dēli, utt.

Retorisks jautājums, kas mūsdienās ir tā līme, kura satur kopā sabiedrību. Ja kādreiz tā bija reliģija, tad šodien.......? Vai cilvēk lopiņš ir spējīgs dzīvot bez šīs līmes? Būtībā dzīvot jau dzīvo, bet kāds ir rezultāts?
16.oktobris 2019, 15:52 Atbildēt
PPoļitičeskijs
Jo mazāk valstij ir mantas ko privatizēt, pārdot utt., jo uzskatāmāka ir partiju pagrābšanās budžeta naudās.
16.oktobris 2019, 21:14 Atbildēt
LLatviešu burti
Mēs ražojam politiskos bastardus. Pilnīgi pareizi. Jo neko citu mēs neesam spējīgi saražot - nav atbilstošu izejvielu. Tāpēc poltisko bastardu ražošana turpināsies vēl vismaz 50 gadus. Tad, varbūt....
Nav jau cita varianta. Mēs jau nevaram ievēlēt savu pārvaldi no kādas gudrākas zemes. Likums neļauj.
16.oktobris 2019, 22:28 Atbildēt
NNīgrais
Tā ir mūžsena vairīšanās uzņemties atbildību. Monarhijā vai diktatūrā pie visām nelaimēm vainīgs bija karalis vai diktators. Un prasība bija: "Ļaujiet mums pašiem valdīt! Ļaujiet mums pašiem atrast un ievēlēt labākos, gudrākos." Pūlis panāca savu, radīja demokrātisku iekārtu. Bet, protams, lielākā daļa atkal jutās vīlusies. Demokrātija ir lielisks izgudrojums, jo "...jūs taču paši mūs ievēlējāt!" Un tad nu sākas centieni pierādīt, ka "mūs apmānīja, mūs neuzņem blēžu izveidotajās partijās, u.tml." Sākas lepošanās: "Es nepiedalos vēlēšanās, jo nav par ko balsot!" Artusa Kaimiņa darbība ir lielisks pierādījums, ka katram ir iespēja gan nodibināt partiju, gan iekļūt Saeimā, gan teju teju tikt pie premjerministra amata. Diemžēl līdzīgi rīkojas tikai nedaudzi, jo vēlas palikt tajā ērtajā pozicijā, kur var sēdēt malā un pilnā rīklē nogānīt tos, kas tomēr cenšas ko darīt.
16.oktobris 2019, 23:27 Atbildēt
aatbilde
Nu gan atradis piemēru...Kaimiņu...
Bet nogāna jau tos, kas cenšas tikai savam labumam. Par piemēru - skolotājiem, medmāsām nepietiek, bet partijām pietiek...bērniem pusdienām nepietiek, bet luksuss viesnīcās un ar luksuss biļetēm braukāt - tam pietiek... slimajiem nepietiek ne zālēm, ne izmeklējumiem, bet kucinām tūkstošus kā pa jokam pabārstīt pietiek.... vai vajag vēl? Piemēru par Jūsu pieminēto ,,cenšanos" netrūkst . Vēl par apmānīšanu - ir dzirdēts, ka čigānietes lētticīgos apmāna, lai tiktu pie labuma. Tās soda. Bet partijas ar krāpšanu un melošanu dara to pašu, tikai lielākos apmēros... kā tad te?
17.oktobris 2019, 0:16 Atbildēt
SSidlu
Kaimiņš ir tikai svaigākais piemērs, bet pirms tam pēc līdzīgas shēmas pie teikšanas tika Raivis Dzintars. Tikai nelaime visos gadījumos ir tā ka fināls ir tāds, kā Ostrovska lugā ''Kāda jauna cilvēka dzīves stāsts'', kad kvēlais varonis kļūst par savu pretmetu, ko pirms tam nosodījis. Hipiji arī paprotestēja un tie kuri nenojūdzās aizgāja tēvu pēdās. Tagad tiek piedāvāti klimata aktīvisti. Kad ''moris'' būs savu darbu padarījis, viss paliks pa vecam ja ne sliktāk. Bet pieprasījums pēc Danko pirms katrām vēlēšanām būs aktuāls, jo vēlētāju aktivitāte jānotur tādā līmenī lai nerastos jautājumi par varas leģimitāti, ja balsot aizies mazāk par 50%. Ne velti tiek cilāts jautājums par vēlēšanu obligātumu kāds bija PSRS ar 98% aktivitāti.
17.oktobris 2019, 9:23 Atbildēt