Komentāri / Pasaulē – individuāla pieeja, Latvijā – birokratizācija?
 

7 komentāri

LLapa
Okupētājvalsts pilsoņu pēcteči nekad nepieņems savulaik okupētās Valsts valodu. Tas nav raksturīgs okupētājvalsts valodai - krievu.
9.oktobris 2018, 11:15 Atbildēt
KKvadrāts
"...un vēlmi veidot te vienotu sabiedrību nacionālā valstī." (V.Avotiņš)
Ar varu mīļš nekļūsi, tāpēc vajag vairāk parūpēties par saviem, nevis "okupētājvalsts" pilsoņiem. Starp citu, noder atcerēties LPSR Konstitūcijas (1978) 43. pantu: Latvijas PSR pilsoņiem ir tiesības uz izglītību.(..) garantējot iespēju mācīties skolā dzimtajā valodā.
9.oktobris 2018, 11:38 Atbildēt
ppurvaputns
jā- manā Dzimtenē -Latvijas PSR tiešām bija gan tiesības, gan šo tiesību realizācija un izglītība bija!
10.oktobris 2018, 1:22 Atbildēt
ppurvaputns
Tā nav izglītība, ko te var iegūt . tas ir fufelis un profanācija.
10.oktobris 2018, 1:20 Atbildēt
SSidlu
Komunikācija par jebko sākas ar valodu. Ja latvieši runā kropļotā krievu valodā, bet krievi lauzītā latviešu, tad labāk lai talkā tiek ņemts tulks. Par angļu valodu neņemšos spriest, jo padomju laikos to mācīja tā, lai klausoties ''ienaidnieku balsis'' nevarētu neko saprast. Tagad ir kā ir, bet nākotnē tomēr jāpanāk lai latviešu valoda būtu pēc iespējas perfekta un te bez uzspiešanas nekas nesanāk, tā ka ne pollitiķi pie vainas, ka izglītība būs latviski, bet tie, kuri neizmantoja jau esošo iespēju bilinngvālajā apmācībā apgūt valodu. Kā teica armijā - ja nevari- palīdzēsim, ja negribi - piespiedīsim. Pie tam tieši valodas jautājuma muļļāšana ir traucējusi normāli pievērsties izglītības kvalitātei. Tieši tāpat kā skolotāju algu jautājums.
10.oktobris 2018, 9:18 Atbildēt
PPensionāre
Ne tikai par skolotaju algām,- ja kas, arī tajos "padomju laikos" slaucēja saņēma vairāk nekā skolotāja... (zinu, jo nostrādāju skolu sistēmā virs 40 gadiem kopumā). Par skolas aprikojumu, datorizāciju, preses abonēšanu, labu bibliotēku būtu jārunā - lai bērni vismaz skolā redz un mācas izmantot to mūsdienīgo, kas laukos noteikti ne katrā ģImene pieejams. Un nevajag valstiskā mērogā taupīt uz skolām, ne pašvaldībām (ar atšķirīgām iespējām) par to jārūpējas, bet valstij, tai Izglītības un zinātnes ministrijai. Jo bērns jau nav vainīgs, ka Latgalē aug, nevis Mārupē.
10.oktobris 2018, 12:40 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Vienotas sabiedrības veidošanu var sākt tikai tad, kad atjaunos visas latviešu biedrības, kuras zvērīgi likvidēja 1940. gadā komunisti!

Par to ir jārunā vispirms!

Tad jau banķieriem ir jāstrādā pie vienotas banku pārvaldes sistēmas izveides, kur piedalīsies banku aplaupītāji!

Latviju aplaupīja un iznīcināja vispār 1940. gadā!

Atjaunotās latviešu biedrības lems par to kas jādara!

Un nevis apmaksāti "speci"!

Galvenais -jāatjauno iznīcinātā Rīgas Latviešu Biedrība - tās likumīgie 1938. gada statūti!

Lasiet manu rakstu :"Mosties, celies, strādā"!

Latvijas pamats ir latviešu biedrības!
11.oktobris 2018, 20:46 Atbildēt