Komentāri / Valsts bez zinātnes ir pašnāvniece
 

24 komentāri

kkur mūsu atklājumi
'zinātne' ?????????????? astroloģijā?????????????
19.aprīlis, 7:47 Atbildēt
RRaimonds
Latvijas valsts ir pat izcili labi izlaupīta .. bet to bez labas gudrības izdarīt nevar ...
Tā ka tie "zinātnieki" mums te ir bijuši pietiekami lielā skaitā ...:)
Un kā var valsti .. četru gadu laikā .. pēc Latvijas iestāšanās ES (2004) ... novest līdz pilnīgam bankrotam (2008) ... to ar vajag mācēt ... :D
19.aprīlis, 7:59 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Izcilība un panākumi sekoja tikai pēc Rīgas Latviešu Biedrības nepieciešamās LIKVIDĀCIJAS 1993. gada 18. februāra naktī!

Komunisti vainadziņus nepin!
19.aprīlis, 8:54 Atbildēt
LLaimdota
Pinu pinu vainadziņu ......
19.aprīlis, 8:55 Atbildēt
SSpīdola
lecu dārziņāāā...i
19.aprīlis, 8:56 Atbildēt
SSpīdkubs
Komunists ir komunists un čekists ir čekists it visur atpazīstami!
19.aprīlis, 12:40 Atbildēt
nnaudu par padarīto darbu
tā jau ekonomikā.............
19.aprīlis, 7:48 Atbildēt
AAntiņš
Ja zinātnieks, inženieris nav vajadzīgs specialitātē, tad viņš var mēģināt dabūtu darbu uzkopšanas firmā. Sieviete pēc 50-mit, palika bez darba, bet "saņēmās'', aizgāja strādāt apkopes firmā un ir ļoti apmierināta. Esot ļoti labs, draudzīgs kolektīvs. Šo, ļoti līdzīgu, es vakar dzirdēju pa Latvijas radio 4 un bez humora pieskaņas ar dziļu nopietnību.
19.aprīlis, 7:58 Atbildēt
vviesis
Kas tur ko brīnieties, absolūti normāla domāšana valstī, kur ministrs ar vidējo izglītību ir parasta lieta.
19.aprīlis, 20:59 Atbildēt
ddens
valsts ar neprofesionālu un neizglītotu valdību - ir pašnāvniece
19.aprīlis, 9:35 Atbildēt
rreāli
Kādreiz zinātnieks un pētnieks, tagad nabagmājas sētnieks!
19.aprīlis, 11:47 Atbildēt
EESMAIJA
Patiesībā man būtu jāpaklusē, jo nekad par šo lietu neesmu interesējusies, bet lasot dažas domas radās un nedod mieru, tādēļ palaidīšu tās pieņemšanai vai apsmiešanai. Tātad - jā, es saprotu, ko Spārītis domā teikdams - valsts bez zinātniekiem ir valsts bez elites un valsts bez elites nav valsts...Tas nav jāsaprot burtiski ar to eliti, ko šodien sauc par eliti un sabiedrības krējumu... kas vairāk gan izskatās pēc novadējušām paniņām ne krējuma... Te Spārīša teiktajam ir cits pamats apakšā, kam var piekrist, bet, tad ELITEI ir jābūt ELITEI un jāspīd tā, lai gaisma nonāktu līdz katram pat vistumšākajā kaktūzī. Pa tukšo ņemt naudu, lai būtu...? Nē, tas neies cauri , jo arī es gribu redzēt un sajust šo gaismas starojumu., jo arī mana nauda būs tam ieguldīta... Tas bija, šķiet, vairāk kā trīsdesmit gadu atpakaļ - Aivars Kreituss strādāja kaut kādā tur zinātniskajā pētniecības institūtā un viņš vairākos turpinājumos vienā no to laiku avīzēm skaisti apgaismoja kā tur notiek radošais un zinātniskais process.... Nē,ja gribi būt elite, tad tās gaismai jau būtu jāsasniedz sešgadīgais bērniņš pirmajā skolas dienā, ja ne vēl agrāk. Pa tukšo nē! Tik bagāti mēs neesam un nevaram sevi pielīdzināt ne Japānas elitei , ne Vācijas vai kādam tur vēl...Ar šo es nepavisam nenoliedzu, jo noliedzot viegli noliegt nenoliedzamo, bet nenoliedzot dot gaismu noliedzamam...
19.aprīlis, 11:52 Atbildēt
vviesis
Maija, esi kaut ko lasījusi, kā attīstījās Japāna un Dienvidkoreja pēc kara? Tur neviens zinātniekiem neteica- izgatavojiet kosmosa kuģi, un tad būsiet pierādījuši, ka esat pelnījuši finansējumu, un mēs jums kaut ko iedosim. Tur valsts kopā ar privātajiem vienkārši ieguldīja zinātnē un pētniecībā, un šodien mēs visi lietojam rezultātu. Bet mūsu domāšana- dodiet rezultātu, bet maksāsim pēc tam, varbūt....... nu tā nenotiek, ar tādu domāšanu mēs nekas vairāk par atpalikušu un nabadzīgu ES nomali nebūsim.
19.aprīlis, 20:57 Atbildēt
EESMAIJA
Nē, nav nācies par to lasīt, bet es tā gluži nedomāju, ka pats zinātnisko darbību process varētu notikt bez līdzekļiem, es gribēju teikt, ka zinātnisko darbu rezultātā kaut kam jāmainās redzamā veidā, jābūt par pamatu attīstībai, kvalitātes maiņai uz labu, jābūt par pamatu uz kā atsperties...Varbūt, ka tas tā arī ir, tikai parastam cilvēkam tas palicis nejūtams un neredzams. Varbūt vienkārši trūkst informācijas...Es šad tad nobrīnos, ka itin bieži tiek meklēti ārzemju eksperti... un tad nodomāju - vai tad mums pašiem nav pietiekoši daudz gudru galvu, kādēļ viņi stāv malā. Manis rakstītais ir tikai tāds nezinoša cilvēka spriedelējums un nepavisam nepastāv uz vienīgo patiesību. Vislielākie kritiķi un spriedēji ir tieši tie, kas no apspriežamā nesaprot neko. Un šitas ir tas gadījums.
19.aprīlis, 22:54 Atbildēt
VValdis
To par eliti nesaka Spārīitis, tas ir autora teksts un nekonkretizēts citāts.
19.aprīlis, 21:26 Atbildēt
EESMAIJA
Jā, tā ir. Biju pavirši izlasījusi. Nākas atvainoties.
19.aprīlis, 22:23 Atbildēt
KKvadrāts
Ja nācijas smadzenes (elite) sāk pārvērsties par nācijas sū...(V.I.Ļeņins), tad no nokļūšanas akmens laikmetā neizbēgt. Paši pūta, paši dega - paši zinātnieki pirms 30 gadiem sāka bruģēt ceļu. Neizbēgami pienācis vēsturiskās atmaksas laiks: "...tieši LZA zinātnisko institūtu intelektuāļi bija Trešās atmodas iedvesmotāji un tribūni.Šodien viņi vairs nespēj dalīt savu spēku zinātnei, ģimenei un vēl kolektīvai idejai." Ojārs Spārītis: Nu mēs klājam gultas peļņas dēļ. (NRA)
19.aprīlis, 12:40 Atbildēt
AAndris Upenieks
Mums jau sen ir valsts bez valsts...
19.aprīlis, 18:20 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Labi teikts!

Valsts - rēgs, klīstošs starp nākotni un pagātni, pilns komunistu un asiņaino čekistu varturu! Melu un izlikšanās divmorāles bandītu valsts!

Pretlatviska līdz kaulu smadzenēm!

īsi sakot - Ģeržinskograda!
20.aprīlis, 5:43 Atbildēt
KKvadrāts
Auseklīšu revoļūcijas 30. gadadienā turpinās padomju sistēmas graušana, joprojām tiek ievērots norādījums: “Meitenes un zēni, mums vajag sagraut visu un izmētāt akmeņus tā, lai neviens vairs nevar salasīt.” Pēteris Laķis.
Pa auseklīšu nosprausto ceļu - pretim jaunajiem viduslaikiem!
20.aprīlis, 9:45 Atbildēt
AAntiņš
Mums mūžam prioritāte būs drošība, kas aprīs IKP....
20.aprīlis, 18:40 Atbildēt
oopis no laukiem
Valsts bez zinātnes ir pašnāvniece,par to šaubu nav,bet ir jāatzīst ,ka viena no zinātnēm un proti - ekonomika, ir vissvarīgākā,kurai jānodrošina visu pārējo zinātņu nozaru finansējumu.Diemžēl pašlaik ekonomikas zinātne vairāk līdzinās kādai reliģiskai sektai,jo šodienas Latvijas ekonomikas zinātnei ir savi dievi,savi svētie simboli un tabū jautājumi par kuriem publiski nedrīkst par šaubīties,nemaz nerunājot,ka varētu masu mēdijos izdiskutēt šos "svētos grālus".Man nav gadījies redzēt un dzirdēt kaut vienu TV diskusiju,kurā visiem saprotamā valodā būtu notikusi diskusija par monetāro politiku un tās ietekmi uz ekonomiku un brīvo tirgu.Raidījumu vadītāji,kā sargsuņi, rūpīgi seko,lai šādi jautājumi "neuzpeldētu",un laicīgi runātājam atņem vārdu. Ekonomikas zinātnē valda dogmatisms, šarlatānisms,klaji meli un demagoģija un visa tā rezultāta mums jau parādās tāda "zinātnes nozare",kā plakanā Zeme.kur aktīvi darbojas arī tāds latvju bāleliņš Juris Vingris,man pašam ir nācies ar viņu "salekties" Jūtubē. Un tad mēs brīnāmies,ka ekonomikas zinātne lieliem soļiem virzās pretim viduslaikiem.
Ja runājam par finanšu politiku,tad apstākļos kad ceļas cenas,nodokļi un aug dzīves dārdzība,zinātnieks teiks,ka krīt naudas vērtība,bet vietējie ekonomikas "frīdmaņii" vienā balsī apgalvos,ka aug pievienotā vērtība un IKP! Ja tādas pašas situācijas veidojas ari citās zinātņu nozarēs,tad ļoti atvainojos,bet tāda "zinātne" mums nav vajadzīga un tad ar nostaļģiju atliek atcerēties padomju laikus,kad naudas sātanam pakaļ nebija jādzenas un varēja visus spēkus veltīt ražīgam pētnieciskam darbam.
20.aprīlis, 19:38 Atbildēt
IInta
Skatoties, kāda tā zinātne un kurp tiecas...
:)))
Iedvesmai kāda sena lekcija, bet nekas diži jau nav mainījies pa šo laiku. Problēma tā aktuāla joprojām::
youtu.be/JzVIZU3gmXA
21.aprīlis, 16:14 Atbildēt
vvoldisalvis
Sāpīgi, ka par zinātni lielākoties runā tieši no eksaktajām pozīcijām, kuras tiešām ir spējīgas sevi atpelnīt materiāli.Bet, ja pievēršamies humanitārajām zinātnēm, tad situācija ir vēl traģiskāka. Kad valsts krīzes laikā hum. zinātņu darbiniekus - un ne tikai ministriju darbiniekus - pielīdzināja valsts pārvaldes aparātam un samazināja algas 10 - 15 % apmērā - nevienam nekādu iebildumu nebija. Bet, kad tagad IZM darbiniekiem prēmijās izmaksā entos tūkstošus, bet ierindas zinātnes darbiniekam jādara entie pienākumi bez samaksas - nevienu tas neinteresē... Konkrēti - vai par apm. 500 kalendārā peiteikto vārdu izskatīšanu - tie atbilst vai neatbilst latv. val. principiem, kāds no kalnedārvārdu komisijas darbiniekiem ir saņēmis kaut centu? NEKO.Vai Latv. val. institūta darbinieki par konsultācijām kādi vietvārdi būtu lietojami vai nē, kādi ielu nosaulumi būtu dodami jaunajām ielā vai nē - ir kaut centu saņēmuši? NEKO. Tai pat laikā aizbraucam uz autoservisu -par mazāko konsultāciju - cena stundā - un cik ilgi.,
21.aprīlis, 23:58 Atbildēt