Komentāri / Latvija 2050. Latviešu valsts vai teritorija?
 

19 komentāri

ooma
Reiz katrā pagastā bija sava skola, un bērnu netrūka. Tagad vecās skolas pārtop pansionātos. Diemžēl, tas ir pesimistiska rādītājs Latvijas nākotnei.
19.februāris, 9:33 Atbildēt
oopis no laukiem
Lai Latvija nepaliktu tikai par teritoriju,tad šobrīd mums būtu jākoncentrējas tikai uz vienu vienīgu problēmu - kāpēc Latvijas valdībai ir jāaizņemas naudu no starptautiskajiem aizdevējiem,ja Latvijai ir sava Centrālā Banka ar naudas emisijas tiesībām???!!! Tad,kad šo problēmu būsim atrisinājuši,tad automātiski atkritīs ļoti daudzas ar šo tēmu saistītas problēmas pašas no sevis. Šodien mums ir LB prezidents ko ievēl Saeima,bet no kura atbrīvoties Saeimai vairs nav nekādu iespēju arī tad,ja viņš strādā pret valsts interesēm un nesadarbojas ar valdību. Šobrīd LB emitē naudu privāto komercbanku sektorā,nevis valdības budžetā,dzēšot budžeta deficītu,kā tam būtu jābūt normālā tirgus ekonomikā. Tāpēc ar pilnu atbildības sajūtu varam apgalvot,ka valdības 10 miljardu parāds ir uz LB sirdsapziņas,ja viņiem tāda vispār ir! Un ne tikai,jo arī valsts kopējais parāds,kurš pēc starptautisku avotu ziņām pārsniedz 40 miljardus eiro, ari ir LB augstprātības rezultāts,kurš varēja nebūt,ja Latvijā būtu darbojusies pilnvērtīga brīvā tirgus ekonomika ar brīvu lata kursu,kurš būtu regulējis importa/eksporta attiecības. Diletantu vai kompradoru - Repšes un Rimšēviča darbība LB prezidentu amatos Latvijai izmaksāja nenormāli dārgi par ko mūsu bērni un mazbērni priecīgi nebūs un mūsu paaudzi ar labu vārdu nepieminēs. Kāpēc mēs to pieļāvām?
19.februāris, 9:55 Atbildēt
tteo
Pareizi ,bet ne pilnīgi. Problēma tā ,ka ne jau bankas nosaka lietu kārtību pasaulē. Centrālā ass ir Birža . Tur formējas tirgus cena pilnīgi visam ,tur katru dienu notiek finanšu operācijas 5-8 reižu lielākos apmēros nekā "lietu" tirgos . Pret katru dolāru preču tirgū , apgrozībā atrodas 8 $ finanšu sfēras resursu. Tur pārdala ražīgā kapitāla radīto peļņu proporcijā 15-20% ražojošiem ,85-80 % finanšu sfēras spekulantiem. Tur arī rodas nenormālā nevienlīdzības aka.
19.februāris, 10:24 Atbildēt
EESMAIJA
Jā, kādēļ mēs to pieļāvām???!!! Kā es redzu, Latvijā gudru galvu netrūkst, tādēļ šis jautājums nav jāuzdod ,,tautai", kurai saprašanas, (tāpat kā man) ir nulles vērtībā. Šis jautājums jāuzdod Latvijas gudrajām galvām pašiem sev. Jā, mēs redzam, ka neglābjami ejam uz postu, jā saprotam, ka paši savēlam daiļrunātājus, ne darītājus, ne tos gudrākos prātus , bet paši no sava vidus ar tām pašām mums visiem piemītošām vājībām - raut, cik var saraut, ja tik tiek klāt un slēpties aiz gadiem deldētiem lozungiem - pirmais - krievi nāk! Otrs - sitam oligarhus. Bet lietas īsto būtību zinošie un saprotošie re, tik skaidri un gaiši vienā rindkopā visu uzliek kā uz plaukstas... tikai... cik šeit būs to, kas vispār kaut ko izlasīs, toties neaizmirsīs nolamāt un apņirgt... Bet - paldies par Jūsu komentāru, katram vārdam lieku plus no sevis.
Jā, tikko izlasīju, ka ABLV PRASA PALĪDZĪBU VALSTS BANKAI PUSMILJARDA APMĒRĀ... Vai tas nevelk uz PAREKS bankas variantu, aizņemsies, pasludinās maksātnespēju... un tautai liks savilkt jostas...Savulaik Repše mācīja Laventu, kā viltot bankas atskaites (tas izskanēja tiesas procesā...)... Vai Rimševics nav bijis Repšes cītīgs skolnieks? ŠIS BŪTU MANS JAUTĀJUMS.
19.februāris, 10:49 Atbildēt
ppensionārs
Mums stāstītas pasakas. Latvietis ,pie savs zemītes..., 8-10 tūkstoši gadā uz turieni kur cilvēku "biezenis" un tūlīt noteikti 3-5x lielāks atalgojums .Manis 2050.g. nebūs ,bet iepriekšējo 26 gadu pieredze liecina ,ka 1992.-jā neviens nezināja ,kas un kā būs 2018.-jā gadā. Ne to ,ka Latvijas laukiem ekonomikā nebūs pat 3% īpatsvara ,ne to ,ka valdīs finanšu kapitālisms ,ne to ,ka rūpniecība masveidā dosies prom no jaunattīstības valstīm.Un ,ka mazbērni dzīvos mobīlajos telefonos-internetā.Un kas prognozēja Putinu ?
19.februāris, 10:09 Atbildēt
KKvadrāts
1992.g.,pēc Latvijas iekļaušanas Starptautiskajā Valūtas Fonda ( kāds atceras Repšes naudas vagona lietu-?), sākoties šoka reformām, vairākums "ar iekšām" sajuta ko nelāgu: "....1992. gada vasarā sākās dziļākā psiholoģiskā krīze, kāda jebkad Latvijas vēsturē, manuprāt, vispār ir bijusi." LV portālam: TĀLAVS JUNDZIS, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors (19.03.2015.)
19.februāris, 10:22 Atbildēt
KKvadrāts
1992.g.19.maijā Latvija tika iekļauta SVF, tāpēc 2017.g. varēja lepni paziņot par iecerētā veiksmīgu sasniegšanu:"Latvijas politika, ekonomika un kultūra ir attīstījusies pareizā virzienā. Tā nav nejaušība, bet gan samērā konsekventi īstenotas politikas rezultāts. Ar nelielām iebildēm Latviju tagad jau varētu uzskatīt par Rietumvalsti." Egils Levits. Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors, pirmais tieslietu ministrs pēc Satversmes darbības atjaunošanas, pirmais vēstnieks Vācijā pēc valsts atjaunošanas, pirmais Latvijas pārstāvis Eiropas Cilvēktiesību tiesā, pirmais Latvijas pārstāvis Eiropas Savienības tiesā. (LA, 20.05.2017.)
19.februāris, 10:16 Atbildēt
ttāpēc jau tu izmirsti visstraujāk pasaulē jau 9. gadu pēc kārtas, baur
92. gadā vācu un zviedreļu pirdeļi zaga Latvijas labākos uzņēmumus par 500 paru džinsu un kastes winstona" cenu, neskaitot zemi un l/s zemi.
19.februāris, 20:00 Atbildēt
oopis no laukiem
Ja Latvija neatrastos eirokarteļa zonā,tad nacionālā valūta reaģētu uz biržas cenu svārstībām ar mainīgo valūtas kursu,kas biržas cenas salāgotu ar Latvijas iekšējā tirgus cenām,bet šobrīd tas nav iespējams,jo MONETĀRAIS TRANSFORMATORS ir paralizēts un tāpēc Latvijas nacionālā ekonomika sabrūk.Kas ir globālais tirgus? Tas ir ārējais tirgus un tāds tas ir bijis vienmēr,bet katra valsts,tāpat kā katrs cilvēks, ir autonoma sistēma,kurai tieši iekšējie vielmaiņas procesi ir izdzīvošanai vissvarīgākie,jo tikai tie nodrošina autonomiju. Globāla ekonomika ir lielākā "matroška",kura sastāv no ļoti daudzām mazākām autonomām apakšsistēmām ("matroškām")valstīm un citiem nevalstiskiem veidojumiem ar ierobežotu autonomiju,bez kurām Pasaulē nav iespējams nodrošināt elementāru kārtību. Globālistu ideja par valstu robežu noārdīšanu,iedzīvotāju mākslīgu sapludināšanu ir NEPRĀTA ideja,jo Pasaules ekonomika ir strukturēta daudzās sīkākās apakšsistēmās,kas strādā pēc konkrētam programmām(valstu konstitūcijas) un algoritmiem,nepieļaujot haosu,bet globalizācija ir tendēta tieši uz haosa radīšanu,pakļaujot Pasaules ekonomiku neierobežotai otrā termodinamikas likuma ENTROPIJAS un finanšu oligarhijas varai.
19.februāris, 11:49 Atbildēt
KKvadrāts
Nu, tad īsi - "izšķīstam kā tāds pīļu sūds uz ledus" (I.Ziedonis).
Paralizēti, kropli, vāji, nespējīgi - tā tik vajag turpināt liet ūdeni uz banksteru uzturētās sistēmas dzirnām! Auseklīšu sāktais jāturpina.
19.februāris, 15:41 Atbildēt
VVzgoda
Okupanta Vatikāna Pasaules banka. Tas visu izsaka.
19.februāris, 12:02 Atbildēt
$$$$$$$$$$
Steidzami nacionalizeet LB!!!!!!!!!!
19.februāris, 12:25 Atbildēt
KKvadrāts
Sanāks auseklīšu veterāni - Šteins, Avotiņš, Rukšāns, Īvāns u.c. daiļrunātāji beli uz sarunu cikla “Trešā atmoda. 1988. gads. Ko spējām un ko spējam” pirmo papļāpāšanu “Kultūras elites loma pārmaiņu procesos. Radošo savienību plēnumam – 30” 22. februārī, lai viens otru uzslavētu par sasniegto Latvijas ceļā no komunisma uz neo-liberālismu. Lai slavē, savus 30 grašus nopelnījuši.
19.februāris, 15:38 Atbildēt
vviesis
Starp citu, Ķīnas ekonomika tik strauji attīstās tāpēc, ka Ķīnā visu dara pretēji, nekā Latvijā, varbūt, ir vērts par to padomāt........
19.februāris, 23:21 Atbildēt
JJuris P{igits
Sekas mākam saskaitīt, pat analizēt. Cēloņus negribam ne redzēt, ne dzirdēt. Ja paskatās atpakaļ turpat 30 gadus nav pieminēts ne viens cēlonis . Pirmām kārtām Latvijā nevalda demokrātija, bet gan mafija ar visu savu noziedznieku morāli un izveidotajiem likumiem. Demokrātija ir tikai aplam dārga izkārtne ar izveidotām siltām vietiņām. Un visas siltās vietiņas jāatstrādā. Kaut vai ņemam tiesnešu, prokuroru, DP, valsts prezidenta iecelšanas mehānismu.Tur pat nav demokrātijas iedīgļu. Koalīcijas deputāti nospēlē balsošanas teātri, bet viņiem obligāti jābalso pēc koalīcijas padomes lēmuma. Bet koalīcijas padomes lēmumus pieņem nezināmi cilvēki. Nu ņemsim deputātu izvirzīšanas mehānismu. Valdošās mafijas bosi izvirza savus rokas puišus par deputātu kandidātiem, un citu kandidātu tur nemaz nav. Vai tā ir demokrātija, tā ir demokrātijas viltota izkārtne, pie tam aplam dārga izkārtne. Un mafijai nav nekāda interese par valsti, valsts attīstību. Visi pieņemtie likumi vērsti mazā cilvēka aplaupīšanas virzienā, kā arī vinā varmācīgai pakļaušanai domāto institūciju veidošanai. 30 gadu laikā nepastāv nekāds valsts attīstības modelis.
19.februāris, 23:32 Atbildēt
KKvadrāts
Izeja no šodienas vājprāta - turpat, kur ieeja. Pašlaik noder padomāt par notikušo 1988.g., kad vadātāji uzsāka ceļu pretim kapitālisma rēgainajām virsotnēm. Jauni vēsturiskie apstākļi, dezorganizētas masas, taču smadzenes sakārtot vajag tik un tā.
20.februāris, 1:57 Atbildēt
IIstoričeskijs
Krievu stulbums un muļķība - latviešu ieguvums.
20.februāris, 8:43 Atbildēt
PPacifists
Pietiekami nopietns temats, pateicos.
Būs samērā veiksmīgi ja tikām uz Noas šķirsta.
20.februāris, 10:20 Atbildēt
KKa
Acīmredzot, patreizējai latviešu populācijai ļoti pietrūkst izdzīvošanas instinkta. Iedomātās latviskās Latvijas pastāvēšanai pēc 50-100 gadiem, šobrīd nav neviena loģiska argumenta.Varbūt, kāds mistisks brīnums- globālas izmaiņas visā pasaulē, kā pirms 100.gadiem, paglābs, nez. Pat ja mums būtu bijusi atbildīga, nesavtīga elite, arī tad būtu grūti pretoties apkārt notiekošajam. Bet, tā kā bija, ir, vien ļaudis ar labu ēstgribu, padošanās lielveikala ratiņiem notikusi ļoti viegli.
20.februāris, 19:02 Atbildēt